Denní rozvrh akreditovaného kurzu  MŠMT 2018 / 2019

 

aktualizace stránky 14. června 2018

Metoda 3x3 /její koncepce/ je akreditovaná MŠMT
a dílo /anotace, texty/ chráněno autorským zákonem.
Témata mají vždy 2 až 3 lektory, kteří se alternují. vyhrazujeme si právo na max. 20% změnu obsahu.

PRVNÍ VÍKEND /12 - 14. října 2018/

vyučující: Renata Sahani a Renata Altová, Dis, Tamara Melissa
téma: Metodou 3x3 krok za krokem s její autorkou Renatou Sahani, pozvolna projdeme pozadí jednotlivých technik, vysvětlíme si proč? jak ano? a jak ne ...

PÁTEK
R. Sahani
09:30 – 11:00h zahájení kurzu, představení účastnic
11:30 – 13:00h podstata Metoda 3x3, západ a východ
15:00 – 16:30h sestavou Tajemství I. krok za krokem /anatomie a fyziologie, 3 vrstvy/
17:00 – 18:30h sestavou Tajemství I. krok za krokem /dech a cviky přes dech/
SOBOTA
R. Sahani
09:30 – 11:00h sestavou Tajemství I. krok za krokem /relaxace a zásady cvičení/
11:30 – 13:00h sestavou Tajemství I. krok za krokem /bioenergetika/
15:00 – 16:30h sestavou Tajemství I. krok za krokem /energetická rovina/
17:00 – 18:30h organizace lektorského kurzu /členská sekce, facebook, videa .../
VEČERNÍ / NOČNÍ RITUÁL
úvodní nepovinný rituál Moudrost pánevního dna s Tamarou Melissou
NEDĚLE
09:30 – 11:00h sdílení rituálu, osobní témata R. Sahani
11:30 – 13:00h sestavou Tajemství I. krok za krokem /cvičení u jednotlivých věkových skupin a potíží, R. Altová, Dis
14:00 – 15:30h sestavou Tajemství I. krok za krokem /zásady a vedlejší účinky cvičení/ R. Altová, Dis

 

DRUHÝ VÍKEND /16 - 18. listopadu 2018/

vyučující: MUDr. Michal Otčenášek /urogynekolog/ a MUDr. Jitka Blábolilová /gynekoložka/, MUDr. Josef Schuster /traumatolog a chirurg/
téma: gynekologie a urogynekologie pro náše potřeby, vážně i vesele, otázky, na které se neptá a odpovědi, které jinde nenajdete ...
PÁTEK
09:30 – 11:00h praxe z minulého víkendu R. Altová, Dis
11:30 – 13:00h anatomie romnožovací soustavy z úst lékařky, která si spojuje věci a dohledává souvislosti MUDr. J. Blábolilová
15:00 – 16:30h fyziologie rozmnožovací soustavy /těhotenství, menstruační cyklus, menopauza, hormony MUDr. J. Blábolilová
17:00 – 18:30h 
SOBOTA
09:30 – 11:00h anatomie a fyziologie vylučovací soustavy, 3 typy inkontinence MUDr. M. Otčenášek
11:30 – 13:00h fyziologie vylučovací soustavy, vyměšovací reflex, proč neposilovat svěreče? MUDr. M. Otčenášek
15:00 – 16:30h 1. pomoc při vedení skupiny MUDr. J. Schuster
17:00 – 18:30h  BSP při vedení skupiny 

NEDĚLE
s R. Altovou, Dis
09:30 – 11:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
11:30 – 13:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
14:00 – 15:30h praxe ve vedení vlastní lekce 

 

TĚLO
TŘETÍ VÍKEND /18 - 20. ledna 2019/

vyučující: PhDr Petra Vondrašová, Jolana Novotná, MIrka Niké Mokanu, Mgr. Markéta Vrtalová, Renata Altová, Dis
téma: cvičení ve fyzické rovině, svaly, kosti, HSS, cviky a cviky 🙂
PÁTEK 
09:30 – 11:00h praxe z minulého víkendu R. Altová, Dis
11:30 – 13:00h moderní fyzioterapie pánevního dna od naší fyzio guru pánve SI, pánev, kostrč PhDr. P. Vondrašová
15:00 – 16:30h praktická cvičení, stabilizace, pánevní dno a dech, šikmá pánev PhDr P. Vondrašová
17:00 – 18:30h Pánevní dno v těhotenství úlevové polohy, trimestry, R. Altová, Dis
SOBOTA 
09:30 – 11:00h pánevní dno a vývojovka /Kolář/, informační workhop M. N. Mokanu
11:30 – 13:00h pánevní dno v moderních sportech Mgr. M. Vrtalová
cviky pánevního dna v rámci HSS
15:00 – 16:30h pánevní dno a spirály J. Novotná
17:00 – 18:30h pánevní dno a diastáza a haluxy J. Novotná
NEDĚLE
s R. Altovou, Dis
09:30 – 11:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
11:30 – 13:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
14:00 – 15:30h praxe ve vedení vlastní lekce 

 

EMOCE
ČTVRTÝ VÍKEND /22 - 24. února 2019/

vyučující: psycholožky, psychoterapeutky Mgr. Jana Bartošová /Kateřina Sarkisová?/, MUDr. Adriana Chytilová?, MUDr. Helena Máslová, Marie Turiničová?
téma: psychosomatika, emoce v pánvi ukryté, bioenergetická cvičení, trauma a jeho léčení
PÁTEK
MUDr. A. Chytilová /K. Sarkisová?/ M. Turiničová?
09:30 – 11:00h praxe z minulého víkendu
11:30 – 13:00h emoce v těle, pancíře, chraketerové struktury
15:00 – 16:30h bioenergetická cvičení pánevního dna
17:00 – 18:30h psychosomatika ženských gynekologických potíží v podání MUDr. Heleny Máslové
SOBOTA 
Mgr. J. Bartošová po celý den
09:30 – 11:00h práce s emočním traumetam u žen, PTSR, východiska, úskalí a praktická 1. pomoc
11:30 – 13:00h Ženy, které běhaly s vlky, životní fáze ženy
15:00 – 16:30h emoce a co s nimi u sebe i klientek
17:00 – 18:30h zakončení péčí o vlastní emoční téma
NEDĚLE
s R. Altovou, Dis
09:30 – 11:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
11:30 – 13:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
14:00 – 15:30h praxe ve vedení vlastní lekce 

 

ENERGIE
PÁTÝ VÍKEND 22 - 24. března 2019

vyučující: lektorky jógy, tantry Jana Očenášková, Bea Mersbauerová, Barbora Hu, Iva Megová, Milan Hojdar
téma: pánevní dno jako zdroj energie, techniky cvičení pánevního dna v různých cvičebních systémech východu, práce s PC pumpou, mulabandhou, čakrový systém
PÁTEK
09:30 – 11:00h praxe z minulého víkendu R. Altová, Dis
11:30 – 13:00h čakrový systém, bandhy, ashvinimudra Barbora Hu
15:00 – 16:30h pánevní dno v různých cvičebních systémech /mulabandha, aschvinimudra, ukázky z hormonální jógy, Mohendžodára J. Očenášková
17:00 – 18:30h jóga s pánevním dnem
SOBOTA
09:30 – 11:00h vaginální mapování a jizvy L. Sitařová a M. Plas
11:30 – 13:00h craniosacrální rytmus a pánev, neurofyziologie B. Mersbauerová
15:00 – 16:30h jóga pánevního dna /tantra/ I. Megová a M. Hojdar
17:00 – 18:30h ženské kořeny, cykličnost I. Megová 
NEDĚLE
s R. Altovou, Dis
09:30 – 11:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
11:30 – 13:00h praxe ve vedení vlastní lekce 
14:00 – 15:30h praxe ve vedení vlastní lekce 

 

PATRA KRKU A CHODIDEL
ŠESTÝ VÍKEND 5 - 7. dubna 2019

vyučující: fyzioterapetky Lenka Chuchutová, Anna Smolová za rovinu fyzickou
psychoterapetky za rovinu emoční a lektorka jógy ??? za rovinu energetickou
téma: licenční víkend k výuce Tajemství II. /patra krku a chodidel ze všech 3 rovin, břicho a jeho svět, jizvy/


PÁTEK
fyzická rovina: A. Smolová, L. Chuchutová
09:30 – 11:00h praxe z minulého víkendu R. Altová, Dis
11:30 – 13:00h KRK, krční páteř, čelist, jazylka
15:00 – 16:30h CHODIDLA, plochá noha, haluxy
17:00 – 18:30h DECH, BŘICHO, diastáza
SOBOTA
emoční rovina: A. Chytilová? /K. Sarkisová?/
09:30 – 11:00h KRK, emoce krku, bioenergetická cvičení patra krku
11:30 – 13:00h CHODIDLA, emoce postojů
15:00 – 16:30h DECH, obranné dechové vzorce
17:00 – 18:30h opakování dne
NEDĚLE
energetická rovina: R. Sahani
09:30 – 11:00h KRK, lebeční čerpadlo
11:30 – 13:00h CHODIDLA, uzemnění
14:00 – 15:30h DECH, pránajáma

 

PRAXE
SEDMÝ VÍKEND 3 - 5. května 2019

vyučující: Renata Sahani, Renata Altová,Dis, MUDr. Marta Brychtová, Mgr. Lena Achmeer
téma: procvičování a praxe, získávání zkušennpstí ve vedení vlastních klientech, praxe, praxe, praxe, příprava k praktické závěrečné zkoušce


PÁTEK
R. Sahani

09:30 – 11:00h praxe z minulého víkendu R. Altová, Dis
11:30 – 13:00h praxe
15:00 – 16:30h praxe
17:00 – 18:30h praxe
SOBOTA
MUDr. Marta Brychtová a Mgr. Lena Achmeer
09:30 – 11:00h praxe
11:30 – 13:00h praxe
15:00 – 16:30h praxe
17:00 – 18:30h praxe
NEDĚLE
s R. Altovou, Dis
09:30 – 11:00h praxe
11:30 – 13:00h praxe
14:00 – 15:30h praxe

 

METODIKA, ZKOUŠKY
OSMÝ VÍKEND /14 - 16. června 2019/

vyučující: Lucie Kupcová /PR a marketing/, RNDr. Renata Svobodová supervize, MUDr. Marta Brychtová, Mgr. Lena Achmeer, Renata Sahani, Renata Altová, Dis /zkušební komise/
téma: stát se lektorkou je také o umění sebeprezentace, prodat kurz a prakticky se na poli vedení kurzů zviditelnit, jak si poradím s organizací a jak se jako lektorka cítím?


PÁTEK
09:30 – 11:00h praxe z minulého víkendu R. Altová, Dis
11:30 – 13:00h organizační informace ke zkouškám, certifikátům ... R. Altová, Dis

15:00 – 16:30h právní problematika, živnostenský zákon L. Kupcová
17:00 – 18:30h právní problematika, PR a marketing L. Kupcová
SOBOTA
RNDr. Renata Svobodová celý den
09:30 – 11:00h umění učit, pedagogika, já jako lektorka
11:30 – 13:00h syndrom vyhoření, motivace, práce s kritikou, časem
15:00 – 16:30h zvládání težkých situací o skupině, duševní hygiena
17:00 – 18:30h typy klientek, jak si říct o peníze
NEDĚLE
09:30 – 11:00h písemné zkoušky
11:30 – 13:00h praktické zkoušky
14:00 – 15:30h závěrečná oslava