ukázky z videokurzu zdarma

  • víte, že je metoda čerstvě akreditovaná u MŠMT jako zdravotní cvičení pánevního dna?
  • opravdu funguje, potvrzují to stovky žen, které našimi kurzy prošly
  • kurzy Renaty Sahani jsou i měsíc dopředu obsazené a zde je tedy možnost je absolvovat doma ze svého obýváku
  • níže vidíte ukázky z kurzu Tajemství pánevního dna pohledem západu i východu I. + II.
  • videokurz má identický obsah s kurzy živými a je jen na Vás, co Vám vyhovuje více ...

Renata Sahani /vidíte na videích/
autorka metody 3x3
zakladatelka Školy pánevního dna

Tajemství pánevního dna I.
/ukázky z placeného videokurzu/

LEKCE 1. 
relaxace pánevního dna
Ve fyzioterapii se říká, že bez relaxace není akce. A pro pánevní dno to platí obzvláště. Dokonce i ženy s poklesem potřebují své pánevní dno relaxovat. Jak? V této lekci dostanete několik typů a na své si přijou ženy zaměřené meditačně i dynamicky.

LEKCE 1. 
3 vrstvy - intimní symfonie
Naučíme se cvičit /nejdříve najít/ jednotlivé vrstvy pánevního dna a potom je spojíme v jednu krásnou intimní symfii. Jaká je ta Vaše? O svěračích to dámy zcela jistě nebude! Ty má většina z bás v pořádku. A silovým cvičením taky daleko nedojdeme.

LEKCE 1. 
zásady cvičení
jak a kdy cvičit pánevní dno? Někdy se zdá, že necvičíme, ale na druhý den máme bolest podřišku. Co to znamená? No to je právě přetrénované pánevní dno. Je to jako s květinou. Pokud ji dlouhou dobu nezaléváme, tak jí nepomůže utopit ve vodě, ale vodu jí hezky dávkovat ...

LEKCE 2. 
proč Angelika nedýchala?
jak jsem mohly jako ženy dříve /středověk, patriarchát, totalita/ dýchat? Jak mohly dáchat naše maminky, babičky? Dýchaly? V jakých situácích každá z nás nedýcháme? Potřebujeme si spíše vydechnout, nebo se konečně po letech nadechnout? Psychosomatika je u dechu více než evidentní. Dýcháte ve stresu? 

LEKCE 2. 
dech a pánevní dno
Dýchací bránice a pánevní dno. To jsou 2 hlavní dýchací svaly. Jak spolu kooperují? Že ne? Tak to nemá "posilování" pánevního dna moc smysl. Ve videu se naučíme sladit tyto dvě bránice dohromady a možná poprvé se nadechneme, nebo si vydechneme? 

LEKCE 2. 
močová inkontinence
Pojem často skloňovaný a tké tabuizovaný. Týká se mladých žen po pordu, žen v menopauze díky hormonálním změnám a seniorek obzvláště. Není třebachodit na operace. Zkuste 2 - 3 měsíce cvičit. Stejně i tzv. páskou by jste cvičit měla, aby se potíže nezhoršovaly. Máme celkem 3 typy úniku moči a každý typ potřebuje jiný přístup.

LEKCE 3. 
emoce pánevního dna
Bydlí v naší pánvi vitalita a chuť do života? Nebo strach a stud. Ano, to, co žena skrývá pod sukní je často tabu. Je to tabu ve společnosti, v některých rodinách. Ve výletu do historie svého vlastního dna se podíváme, co nosíme pod sukní každá z nás. Vysvětlíme si 3 obranné reakce na trauma a možnosti řešení.

LEKCE 3. 
bioenergetická cvičení pánve
Bioenergetika je moderní psychoterapetický směr, který pracuje přes tělo. V tomto videu se naučíme 3 bioenergetická cvičení na uvolnění emocí z našeho pánevního dna. Možná se budete chtít zbavot nějakého nepříjemné zážitku z porodu Vašeho dítětě, sexuálního zážitku ...

LEKCE 3. 
používání ve všedním dni
Kdybychom používali pánevní dno při chůzi, zejména do schodů, při zvedání tašek, kočárků, sportu atd., tak bychom jej možná nemuseli cvičit. Záverečná část videa je o používání pánevního dna při sexu. Tak jak to děláte Vy? 🙂

LEKCE 4. 
pánevní dno a jeho energie
Víme jaké jsou naše ženské kořeny? Předaly nám naše ženské předkyně ženskou sílu, nebo slabost? Video je natáčeno na krásném silovém místě Džbán /Divoká Šárka v Praze/ a objevíte v něm svůj poklad. Co myslíte, že cvičily ženy za doby Libuše a Šárky? Máme na co navazovat?

LEKCE 4. 
PC pumpa
Naučíme se ženský a mužský dech. Takto požívají své pánevní dno východní cvičební systémy /jóga, tantra, tao .../. Techniky pánevního dna probouzí v našem těle kundalinienergii. Naši "živu" a tak pojďme se naučit čerpání ženské, zemské energie do našeho těla. Všude kolem je jí spousta, jen ji umět "dýchat".

LEKCE 4. 
cvičení u jedntlivých potíží
Jak a od kdy mají pánevní dno cvičit dívky? Co ženy v menopauze a seniorky ... Vysvětlíme si na mých kurzech tolik častý prolaps dělohy a so sním? Cystokéla a rectokéla /prolaps přední a zadní stěny poševní/, to jsou diagnózy často álo vysvětlené. 

Tajemství pánevního dna II.
/ukázky z placeného videokurzu/

LEKCE 5. 
patro krku - komunikace
Jsme žena, která bez problémů komunikuje? Jak jsme na tom s límečky, roláky a netrpíme náhodou pokašláváním, vlasem, či drobkem v krku? Toto jsou typické první příznaky dysbalance tzv. jadeitové brány. Bránice, která nám odděluje hlavu od těla /myšlení od srdce/.

LEKCE 5. 
patro krku - bioenergetická cvičení
Budeme vyplazovat jazyk, mluvit't džiberišem, kašlat, zuřit a další techniky na uvolnění emocí z tzv. krčního segmentu. Velmi doporučiji 5. lekci pro ženy, které trpí na noční skřípání zubů /neuvolněná agresivita a vztek/. A nejste v tom sama!

LEKCE 5. 
pokročilé varianty - přes 3 vrstvy
Pánevní dno má, jao každý sval, vlákna výdržová, pomalá a také silová, rychlá. Jaká vlákna potřebujete při kýchnutí a jaká když si jdete zaběhat? Budeme se učit aktivovat pánevní dno na několik různých způsobů a dojde i nadech "naopak". 

LEKCE 6. 
patro chodidla - zdravotní cvičení
Cvičení tzv. "malé nohy", povídání o ortopedických vložkách, bosobotech je vždy na kurzu velké téma. Ženy často řeší také ploché nožky svých dětí. Tak jak to s těmi vložkami je? Které jsou dobré a které ne? Odpovědi si najdou naše nohy samy.

LEKCE 6. 
patro chodidla - emoce
Jak si ve svém životě stojím? Jsem silná v kolenou? Chodím vůbec nohama po zemi? Nebo lítám někde v oblacích? Nefunkční chodidlo často jen odráží naše emoční rozpoložení a je dobré se podívat také do emocí. Operace haluxů /vybočených palců/ jsou až na posledním místě. Vyzkoušejte napřed "svůj postoj" k ...  změnit.

LEKCE 6. 
patro chodidel - uzemnění
Naše pánevní dno je Muladhárou /1. kořenoovou čakrou/ a je třeba ji zakořenit. Neukotvené ženy by neměly energetické techniky cvičit z důvodu buď rizika, že nebudou fungovat. Anebo se dokonce můžeme dostat do energetických potíží. Zaběhněte jako já taky třeba do Stromovky :-).

LEKCE 7. 
břišní svaly
I břišní svyla jsou na našem těle ve vrstvách. A taky jze je nejdůležitější vrstva ta nejhlubší /přčný sval břišní/. Umíte ho najít? Vnímáte ho? Možná jeho nalezením ožije i naše pánevní dno, protože pracují jako nerozluční sourozenci. Ovšem po těhotentsví si někdy nemůže naše dítě vzpomenout...

LEKCE 7. 
emoce v našem břiše
Máme své břicho rády? Je toto centrum našeho života mrtvé? Nebo plné života? Břišní svaly jsou s pánevním dnem funkčně propojeny a pokud máme například diastázu /rozestup/ břišních svalů, tak pánevní dno nemůže správně pracovat.

LEKCE 7. 
jizvy na těle jsou také jizvami na duši
Máte jizvu po císařském řezu, nebo nastřižené pánevní dno po porodu? O epiziotomii /nástřih/ se má po porodu pečovat. Každá jizva potřebuje péči dotekovou, ale i emoční. Naučíme se masážní techniky jizvy a povzbudím Vás si vzím zrcátko a na svou jizvu na hrázi se podívat.

LEKCE 8. 
pánevní dno v pohybu
V této lekci najdete cviky, cviky a zase cviky :-), vysvětlíme si pojem HSS /hluboký stabilizační systém/ a na své si přijdou ženy, které mají blízko wellness, fitness. Před těmito technikami si potřebujeme navnímat hluboký sval břišní, který je základem našeho coore /power house/.

LEKCE 8. 
hýždě do plavek
Tak řešíte své pozadí? A víte, že fungující pánevní dno může tvar postavy rapidně změnit? Některé ženy uberou v pase, jiným se zvednou hýžďové svaly nahoru. Tak berme to jako bonus 🙂 a zase tak ty své hýždě zase neřešme ... Přeji příjemnou zábavu s jízdou na stole!

LEKCE 8. 
nejen zdravotní pomůcky
Pomůcky jsou z mého úhlu pohledu pouze doplňek, nepovažuji je za léčbu. Ani elektrostimulační křeslo ... Každá žena má jiný emoční vztah k těmto intimním hračkám a ten je  třeba respektovat! Cvičení vždy zůstává jako základ a pomůcky jako doplňek.

tel: 608 637 250
tel: 608 637 250
Darja Janíčková - asistentka přihlášek

Zeptejte se mě. Po - Pá 10:00 - 15:30h

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.