KURZY CVIČENÍ PÁNEVNÍHO DNA PRO ŽENY  

Je to v suchu živý

Celodenní živý kurz prevence úniku moči
+ následné 3 měsíční provázení v uzavřené FB skupině

cvičení - informace - poradna - pomůcky 
řešení a úspěch!

O čem to je?

O Vás,
o Vašem pánevním dnu a tzv. kontinenci /udržení moči/. Pojďme o tomto tabu mluvit. My můžeme, jsme Škola pánevního dna. A Vás do toho zveme také. Pojďte se naučit ty správné cviky, které opravdu pomohou. Kdo se má v těch typech inkontinence vyznat, že? Porozumět tomu, co je pro který typ vhodné řešení? Pomůžeme Vám s tím. Cvičení je vždy metoda první volby. Cvičit je třeba také pokud zvolíte operační řešení Vašich potíží, takže nic neztratíte, naopak. Získáte. Získáte sebevědomí a kontrolu nad všemi těmi nepříjemnými příhodami, které vás provází možná již déle. Kapky v kalhotkách, kýchání se skříženýma nohama ... A pojďme si rovnou říct, že jsou častější, než si myslíme. A to i mezi ženami v našem blízkém okolí. Kdo by o tom mluvil? Sociální problém se tak mísí se zdravotním a najít vhodné řešení může být pro laika velmi těžké. Googlovat cviky jste asi již zkusila. Brožuru jste dostala ... Není jednoduché své pánevní dno správně najít. Jen pozor! Špatně prováděné cvičení může dokonce naše potíže ještě zhoršit. 

Proč operovat když můžeme cvičit? Samozřejmě každé tělo má své limity a někdy dáme západní medicíně možnost nám svými moderními postupy pomoci. Operaci tzv. pásky, nebo mřížky nám doporučí zkušený urogynekolog, jehož návštěvu Vám rozhodně doporučujeme. Stejně jako jeho/její souhlas se zahájením cvičení podle tohoto videokurzu. 

Fyzioterapie pánevního dna - zdravotní cvičení

 • vysvětlíme Vám rozdíly stresové inkontinence a hyperaktivního měchýře
 • doporučíme Vám vhodné postupy pro Váš typ úniku, věk, fyzickou kondici a životní styl
 • starší žena se sedavým povoláním bude potřebovat jiný přístup než mladá maminka se třemi dětmi, zahradou a velkým domem věčně v poklusu :-), každá jsem jiná a každé z nás vyhovuje jiný přístup, slyšíme na jinou motivaci a řešíme jiné doprovodné téma
 • tento 7 denní program vás provede a také udrží na Vaší cestě k výsledkům

Psychosomatika úniku moči

Jaké to je "neudržet", muset vydržet, zadržet anebo úplně pustit? Je to Vaše téma? Objevuje se Vám i v jiných oblastech života, než při úniku moči? Pokud budete chtít, můžete se na své potíže podívat i z tohoto úhlu pohledu. V našem těle se nic neděje náhodou a tak se vypravíme do naší první "nehody" a jejich okolností. Kdy to bylo? Byla jste sama? Nebo na veřejnosti? Jak jste se cítila? Co následovalo potom? Práci s emocemi při úniku moči považuji za součást návratu ke zdraví. Budeme cvičit tzv. bioenergetocké cvičení pánve a naučíme se techniky udržení v energetické rovině. Všechny tato cvičení a techniky jsou nepovinné a mohou i nemusí se stát součástí pochopení Vaší inkontinence.

Dalším tématem spojeným s vyměšováním, je čištění jako takové. Moč jako symbol vody, emocí, vztahů. I sem se společně můžeme, ale nemusíme ponořit. Inspirovat se v celistvém pohledu ovšem velmi doporučuji.
V uzavřené FB skupině Je to v suchu Vás budou čekat na toto téma malá emočně laděná cvičení, vizualizace i meditace.

Léky ano/ne? A co nějaké bylinky?

Někdy je třeba si nechat na přechodnou dobu pomoct postupy západní medicíny. Ve FB skupině probereme Vaše zkušennosti s výživovými doplňky z lékárny, s léky i moderními zákroky "omlazení laserem" a podobně. Každá máte svůj názor, svůj pohled a v našem videokurzu preferujeme zdravý rozum a hlavně jedna druhou sebe navzájem. Víme, že se často s únikem moči pojí záněty močových cest. I zde dostanete inspiraci a rady a to od našeho spřáteleného urologa MUDr. Jiřiho Musila ze společnosti UroGyn >>

S plenkou na rande! To raději vůbec?

Únik moči je z velké míry problém také sociální a jestli patříte také mezi ženy, které si plánují trasu svých pochůzek ve městě podle veřejných toalet, tak to je už nejvyžší  čas to řešit! Zlehčování a odkládání celé situace nám nepomůže a tak je možná právě teď s blížícím se létem dobrá příležitost s tím něco udělat. Dovolená, relaxace na chalupě a pomalejší pracovní tempo k tomu přímo nahrávají. Inkontinenční vložky budete moci opět nechávat doma a můžete se znovu cítit sebevědomě a jistě. S dětmi to bude na trampolíně opět legrace a letní rande bez vložky! :-) No? Lístky do kina zase doprostřed, ne na kraj a tu oblíbenou bílou sukni ze skříně ven! 
Neměla byste chuť vyzkoušet některou ze zdravotních pomůcek na zmírnění potíží s udržením moči? 

Kdo vás bude provázet?

Renata Sahani /54 let/. Jsem fyzioterapeutka, která světe div se také kdysi nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno! Stahovala jsem všechno, co jsem "tam dole" našla :-). Ale výsledky nepřicházely. A tak jsem se začala vzdělávat dál a hlouběji. Nyní mám po 13 letech praxe a sbírání zkušenností svou školu - Školu pánevního dna s vlastní metodu cvičení. Kurzy Tajemství pánevního dna pohledem západu i východu jsem provedla bezmála 5000 spokojených žen a v Metodě 3x3 si školím své vlastní lektorky. Je jich aktivních přibližně 100 a vedou kurzy po celé ČR a SR. Provedu Vás osvědčenými, cviky a technikami, podpořím v motivaci cvičit a uspět. Naučím Vás zdravotní cvičení pánevního dna. Tento videokurz Je to v suchu budete doporučovat svým kamarádkám, protože pomáhá. 

Moje vzdělání: Fyzioterapie a další postgraduální kurzy pánevního dna /kurz v Rehaspringu u paní Ingrid Špringrové Palaščákové, Ostravský koncept, PhDr. Petra Vondrašová, PhD., MUDr. Otčenášek a další /.
Sama jsem kdysi zažila poporodní únik moči /díky cerkláži jsem byla ke konci těhotenství 3 měsíce téměř ležící/ a vím, co jsou potíže díky hormonálním změnám v menopaouze. /54 let/. Ano, je nepříjemné si tyto potíže přiznat a začít řešit, vše se tak dobře odkládá!? Ale nestojí to za to. Proč se nechat operovat, když můžeme cvičit? Více o mě >>

 

Proč se nechat operovat,
když můžeme cvičit?!

Obsah živého kurzu
10 - 16h

 • TEORIE
  Anatomie a funkce pánevního dna, 3 typy úniku moči, hyperaktivní měchýř, stresová inkontinence
 • CVIKY
  Lokalizace pánevního dna, cvičení na zemi, židli, v kleku, stoji
 • KALHOTKOVÝ DECH
  Nácvik zapojení pánevního dna při dechu
 • POMŮCKY A HRAČKY
  Ukázka zdravotních pomůcek na cvičení pánevního dna, Venušiny kuličky :-), jak je správně vybrat?
 • VŠEDNÍ DEN
  Používání pánevního dna ve všedním dni, při chůzi, sportu atd.

Vyberte si termín kurzu

Pojďte o tom mluvit. Močová inkontinence není tabu. Živé setkání a kontakt, sdílení, soubytí ... hledání a inspirace ... V dnešní Corona době "rozestupů" je třeba se naopak spojit, propojit a být spolu. Bytím spolu vzniká cosi, co se nevejde do on-line světa a ani do písmenek anotace kurzu. Zažívám to na svých kurzech již léta a zažijeme to také na tomto našem kurzu věnovaném odtabuizování tématu úniku moči. Živý je živý.

0705

Je to v suchu >>

7.5. 2021Zlín
Prevence úniku moči, informace, cvičení a poradna. Měření pánevního dna ultrazvukem, prodej pomůcek.

Proč se nám to vůbec děje?

Proč pánevní dno a svěrače neplní svoji správnou funkci a my máme občas mokro v kalhotkách?
Na vině je údajně naše "bílá rasa" a DNA, která k tomu prostě inklinuje více než rasa žlutá, či černá. Afričanky se prý mají :-). Ale já vidím jako fyzioterapeutka velkou spíš velkou potíž v našem životním stylu, nedostatku pohybu, anebo naopak velké přetížení /vrcholový sport, mateřská/. Máme oslabený hluboký stabilizační systém. Nepřítelem je obezita, kouření, zvedání těžkých břemen v zaměstnání. Nástřih hráze anebo ne hladký porod dávají našemu pánevnímu dnu také svou lekci. Doporučení k péči o jizvu dostanete uvnitř uzavřené FB skupiny. 

To je jen pro ty mladé / staré

Ne. Cvičení pánevního dna je pro každou z nás. Každý věk má to své ... Mladé maminky po porodu znají poporodní únik moči. Zralé ženy mají pokles pánevního dna díky snížené hladině ženských hormonů
Cvičení bychom měly konec konců umět i preventivně! Jako součást péče o své tělo a zdravého životního stylu. 

Jste velbloudice? Nebo čůráte preventivně?

I naše vyměšování má svá pravidla a svůj zdravý průběh. Neměly bychom chodit často, ale ani moc málo a také rozhodně nezadržovat nucení na močení déle než je nezbytně nutné. Nejsme přeci velbloudice! :-). Že se dá močový měchýř vyprázdnit " do zásoby", předem, zrovna když jdeme ven? To je přeci taky logický nesmysl. Stejně jako posilování pánevního dna přerušováním čůrání. Nejsme v minulém století! Fyzioterapie je dnes již mnohem dál. Pojďme si všechny tyto Mýty a omyly okolo močové inkontinence v našem videokurzu Je to v suchu vysvětlit, objasnit a hlavně najít řešení nová, užitečná a funkční. Změňte své návyky. 

Pro koho je tento videokurz vhodný

 • pro ženy zdravé jako prevence a součást zdravého životního stylu
 • pro ženy s již vzniklými potížemi pánevního dna /pokles, prolaps, únik moči/
 • pro ženy od prvního porodu do 80 let /předporodní únik moči je opravdu vzácný/
 • pro ženy zvyklé cvičit, ale také ty pohybově nepolíbené :-)

Co se v něm naučíte

 • vysvětlím vám anatomii a správnou funkci pánevního dna 
 • naučim vás jednoduché cviky 
 • dozvíte se informace o 3 typech močové inkontinence /úniku moči/

S čím vám může videokurz pomoci

 • se začínajícím únikem moči /močovou inkontinencí/
 • s poklesem dělohy
 • s prolapsem dělohy, přední, nebo zadní stěny poševní
 • s povoleným pánevním dnem po porodu, či v menopauze
 • s problematickým udržením stolice

Co když nebudu cviku rozumět?

Videa jsou jasná a srozumitelná. Točila jsem je s letitou praxí vedení živých kurzů. Mám zkušenost kde se dělají chyby. Cviky jsou zvoleny tak, aby byly co nejjednodužší, ale účinné. Pokud byste přeci jen něčemu nerozuměla, 
v uzavřené FB skupině spolužaček kurzu odpovídám na dotazy v četu i 1x týdně na živo ve videoporadně.
/nemáte-li FB, rozumím, ale v tomto případě by jste šidila sama sebe/.

Jak výuka probíhá

 • na videa kurz se díváte sama v pohodlí svého domova
 • potřebujete k tomu mobil, tablet, nebo notebook /počítač/ s průměrně rychlým internetem
 • v uzavřené FB skupině vysíláme poradnu NAŽIVO a streem NAŽIVO
  /pro vás nepovinné/

Zase si jít zaběhat!

Už to není co to bývalo? Ale zase bude!

Ukázky z kurzu Je to v suchu

Test typu úniku moči /inkontinence/

Test je pouze a jen orientační. jeho účelem je osvěta, nikoliv přesná diagnostika. Tu musí udělat rozhodně vždy Váše ošetřující lékařka/lékař. Test byl vytvořen laickým jazykem a pro lepší pochopení  problematiky laickou veřejností. Cílem je informovanost a motivace k iniciativě své potíže řešit.
Renata Sahani

Reference 

Reference jsou z živých kurzů Pánevní dno vpohybu v Pražském Pcentru

Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Mám za sebou pásku a nepomohla mi. Nikdy jsem necvičila a ani mi to nikdo nedoporučil. Tak to jsem naštvaná, ale díky, že alespoň dnes. Mám zase naději a docela se těším až začnu pořádně cvičit.
Pavlína65let, zahrádka a důchod :-)
Malá se narodila rychle a po porodu to byla opravdu katastrofa! Sexuální život? O tom nebyla ani reč. Únik moči trval měsíce. Až teď mám čas se dát do pořádku, ale stejně to vidím s malou za zády bledě. Zkusím všechno. Chceme druhé, tak se chci dát do pořádku.
Evka, 33 letmateřská
Tak tohle by se mělo učit povinně. Jakto že to neví moje máma a tety? A já myslela, že je to dědičné. Dědičné je asi věci neřešit a odkládat.
41 let,Milena

FAQ

Nejčastější dotazy před živým kurzem

 • Stydím se mluvit o těchto věcech před ostatními ženami
  je to časté, o diskuzi se zpravidla postarají ženy smělejší a lektorka, můžete jen poslouchat :-)
 • Dají se zdravotní pomůcky na Vašich kurzech také koupit?
  ano dají, od září otevřeme také Eshop
 • Nosím inkontinenční vložku, nevadí to na kurzu?
  Nevadí, nebudete asi sama.
 • Kde a jak daleko jsou od cvičebního sálu toalety?
  Toalety jsou na patře. Jsou moderní a čisté. Je jich zde více ne pouze jedno WC.
 • Mohu vzít sebou na kurz dítě?
  Bohužel ne. Pokud by byl zájem udělala bych sólo kurz pro maminiky s nelezoucími dětmi.
  Snažím se vždy zajistit nerušení ostatních účastnic, které si mnohdy přijdou na kurz od svých vlastních dětí odpočinout.
 • Jsem na kurz příliš stará / mladá
  Nejste. Únik moči je téma napříč generacemi.
 • Budou na kurzu muži?
  Ne. Nebudou! I když některých mužů zejména po operaci prostaty se téma také týká.
 • Již jsem u Vás na kurzu Tajemství ženského pánevního dna pohledem západu i východu byla, najdu zde něco nového? /byla jsem u jiné lektorky/. Ano najdete. Dostanete praktické cviky a informace navíc, stanete se členkou živé uzavřené FB skupiny s inspiracemi a poradnou a živým online cvičením. 
 • Mám kurz pánevního dna u jiných lektorů /chodila jsem na fyzioterapii/, bude mít pro mě kurz smysl?
  Nevím :-(. Záleží kurz od kurzu. A ordinace od ordinace. Pokud máte pocit, že své pánevní dno vnímáte a cvičíte správně, vaše původní cvičení vám pomáhá, tak na můj kurz již přeci nemusíte.
  Pokud vám dosavadní  techniky nepomohly, můžete zkusit spíše ucelenější pohled na únik moči
 • Co když mi kurz nepomůže
  Každá jste jiná a každá potřebujete jiné vedení. I když pro Váš úspěch udělám maximum, může se stát, že cviky a techniky nesplní Vaše očekávání. 
 • Chtěla bych kurz pro maminku, kamarádku.
  Maminka /kamarádka/ se musí přihlásit sama a sama souhlasit s obchodními podmínkami kurzu. Přístupové údaje jí přijdou na její email a budou pouze pro ni. Technicky Vám můžeme dát DÁRKOVÝ POUKAZ, ale stejně se bude muset registrovat uživatelka kurzu sama.

Lockdown?

Je to v suchu videokurz

7 denní videokurz prevence úniku moči
+ následné 3 měsíční provázení v uzavřené FB skupině

Mohlo by Vám pomoci Medilady

Eshop s Medilady najdete v uzavřené FB skupině zakoupeného videokurzu  Je to v suchu.

Ještě na tom nejste tak, abyste to vzdala!

Zvládlo to již více než 1000 žen našich živých kurzů,

zvládnete to taky! Kdy? Teď!