Tematický 3h seminář se cvičením a teoretickými informacemi

Je to v suchu
sobota 12. března 2022 pouze on-line Zoom
9 - 12h - Kurz je zrušený

 

700Kč on-line Zoom

O čem to je?

O Vás,
o Vašem pánevním dnu a tzv. kontinenci /udržení moči/. Pojďme o tomto tabu mluvit. My můžeme, jsme Škola pánevního dna. A Vás do toho zveme také. Pojďte se naučit ty správné cviky, které opravdu pomohou. Kdo se má v těch typech inkontinence vyznat, že? Porozumět tomu, co je pro který typ vhodné řešení? Pomůžeme Vám s tím. Cvičení je vždy metoda první volby. Cvičit je třeba také pokud zvolíte operační řešení Vašich potíží, takže nic neztratíte, naopak. Získáte. Získáte sebevědomí a kontrolu nad všemi těmi nepříjemnými příhodami, které vás provází možná již déle. Kapky v kalhotkách, kýchání se skříženýma nohama ... A pojďme si rovnou říct, že jsou častější, než si myslíme. A to i mezi ženami v našem blízkém okolí. Kdo by o tom mluvil? Sociální problém se tak mísí se zdravotním a najít vhodné řešení může být pro laika velmi těžké. Googlovat cviky jste asi již zkusila. Brožuru jste dostala ... Není jednoduché své pánevní dno správně najít. Jen pozor! Špatně prováděné cvičení může dokonce naše potíže ještě zhoršit. 

Proč operovat když můžeme cvičit? Samozřejmě každé tělo má své limity a někdy dáme západní medicíně možnost nám svými moderními postupy pomoci. Operaci tzv. pásky, nebo mřížky nám doporučí zkušený urogynekolog, jehož návštěvu Vám rozhodně doporučujeme. Stejně jako jeho/její souhlas se zahájením cvičení podle tohoto videokurzu. 

Fyzioterapie pánevního dna - zdravotní cvičení

 • vysvětlíme Vám rozdíly stresové inkontinence a hyperaktivního měchýře
 • doporučíme Vám vhodné postupy pro Váš typ úniku, věk, fyzickou kondici a životní styl
 • starší žena se sedavým povoláním bude potřebovat jiný přístup než mladá maminka se třemi dětmi, zahradou a velkým domem věčně v poklusu :-), každá jsem jiná a každé z nás vyhovuje jiný přístup, slyšíme na jinou motivaci a řešíme jiné doprovodné téma

Psychosomatika úniku moči

Jaké to je "neudržet", muset vydržet, zadržet anebo úplně pustit? Je to Vaše téma? Objevuje se Vám i v jiných oblastech života, než při úniku moči? Pokud budete chtít, můžete se na své potíže podívat i z tohoto úhlu pohledu. V našem těle se nic neděje náhodou a tak se vypravíme do naší první "nehody" a jejich okolností. Kdy to bylo? Byla jste sama? Nebo na veřejnosti? Jak jste se cítila? Co následovalo potom? Práci s emocemi při úniku moči považuji za součást návratu ke zdraví. Budeme cvičit tzv. bioenergetická cvičení pánve a naučíme se techniky udržení v energetické rovině. Všechna tato cvičení a techniky jsou nepovinné a mohou i nemusí se stát součástí pochopení Vaší inkontinence.

Dalším tématem spojeným s vyměšováním, je čištění jako takové. Moč jako symbol vody, emocí, vztahů. I sem se společně můžeme, ale nemusíme ponořit. Inspirovat se v celistvém pohledu ovšem velmi doporučuji.
V uzavřené FB skupině Je to v suchu Vás budou čekat na toto téma malá emočně laděná cvičení, vizualizace i meditace.

Léky ano/ne? A co nějaké bylinky?

Někdy je třeba si nechat na přechodnou dobu pomoct postupy západní medicíny. Ve FB skupině probereme Vaše zkušennosti s výživovými doplňky z lékárny, s léky i moderními zákroky "omlazení laserem" a podobně. Každá máte svůj názor, svůj pohled a v našem videokurzu preferujeme zdravý rozum a hlavně jedna druhou sebe navzájem. Víme, že se často s únikem moči pojí záněty močových cest. I zde dostanete inspiraci a rady a to od našeho spřáteleného urologa MUDr. Jiřiho Musila ze společnosti UroGyn >>

S plenkou na rande! To raději vůbec?

Únik moči je z velké míry problém také sociální a jestli patříte také mezi ženy, které si plánují trasu svých pochůzek ve městě podle veřejných toalet, tak to je už nejvyšší  čas to řešit! Zlehčování a odkládání celé situace nám nepomůže a tak je možná právě teď s blížícím se létem dobrá příležitost s tím něco udělat. Dovolená, relaxace na chalupě a pomalejší pracovní tempo k tomu přímo nahrávají. Inkontinenční vložky budete moci opět nechávat doma a můžete se znovu cítit sebevědomě a jistě. S dětmi to bude na trampolíně opět legrace a letní rande bez vložky! 🙂 No? Lístky do kina zase doprostřed, ne na kraj a tu oblíbenou bílou sukni ze skříně ven! 
Neměla byste chuť vyzkoušet některou ze zdravotních pomůcek na zmírnění potíží s udržením moči? 

Kdo vás bude provázet?

Renata Sahani /54 let/. Jsem fyzioterapeutka, která světe div se také kdysi nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno! Stahovala jsem všechno, co jsem "tam dole" našla :-). Ale výsledky nepřicházely. A tak jsem se začala vzdělávat dál a hlouběji. Nyní mám po 13 letech praxe a sbírání zkušenností svou školu - Školu pánevního dna s vlastní metodu cvičení. Kurzy Tajemství pánevního dna pohledem západu i východu jsem provedla bezmála 5000 spokojených žen a v Metodě 3x3 si školím své vlastní lektorky. Je jich aktivních přibližně 100 a vedou kurzy po celé ČR a SR. Provedu Vás osvědčenými cviky a technikami, podpořím v motivaci cvičit a uspět. Naučím Vás zdravotní cvičení pánevního dna. Tento kurz / videokurz Je to v suchu budete doporučovat svým kamarádkám, protože pomáhá. 

Moje vzdělání: Fyzioterapie a další postgraduální kurzy pánevního dna /kurz v Rehaspringu u paní Ingrid Špringrové Palaščákové, Ostravský koncept, PhDr. Petra Vondrašová, PhD., MUDr. Otčenášek a další /.

Sama jsem kdysi zažila poporodní únik moči /díky cerkláži jsem byla ke konci těhotenství 3 měsíce téměř ležící/ a vím, co jsou potíže díky hormonálním změnám v menopaouze. /54 let/. Ano, je nepříjemné si tyto potíže přiznat a začít řešit, vše se tak dobře odkládá!? Ale nestojí to za to.

Proč se nechat operovat, když můžeme cvičit? Více o mě >>

 

 • TEORIE
  Anatomie a funkce pánevního dna, 3 typy úniku moči, hyperaktivní měchýř, stresová inkontinence
 • CVIKY
  Lokalizace pánevního dna, cvičení na zemi, židli, v kleku, stoji
 • KALHOTKOVÝ DECH
  Nácvik zapojení pánevního dna při dechu
 • POMŮCKY A HRAČKY
  Ukázka zdravotních pomůcek na cvičení pánevního dna, Venušiny kuličky :-), jak je správně vybrat?
 • VŠEDNÍ DEN
  Používání pánevního dna ve všedním dni, při chůzi, sportu atd.
Datumsobota 12. března 2022
Časdopolední 9 - 12h
Formapouze on-line Zoom
Jak se přihlásit?Platbou přes rezervační formulář níže
Cena a platba700Kč
Adresapouze online
Co s sebou a na sebePohodlné oblečení na pohyb i ležení, karimatky zde jsou
Tel. na asistentku+420 608 637 250
E-mail: info@skolapanevnihodna.cz
Covid opatřeníNa kurzu se všichni testují na místě sami! antigenním testem
UpozorněníKurz se točí na Zoom /kamera je pouze na lektorku/

Test úniku moči

Test je pouze a jen orientační. jeho účelem je osvěta, nikoliv přesná diagnostika. Tu musí udělat rozhodně vždy Váše ošetřující lékařka/lékař. Test byl vytvořen laickým jazykem a pro lepší pochopení  problematiky laickou veřejností. Cílem je informovanost a motivace k iniciativně své potíže řešit.
Renata Sahani

Znovu do testu

V e-mailu máte heslo pro opakované příhlášení

Rovnou do testu

pro stále přihlášené

Jak probíhá kurz on-line Zoom?

 • vše probíhá jako distanční výuka u dětí školou povinných 🙂
 • vy jste doma a kurz sledujete na mobilu /počítači/
 • lektorka je ve zlínském centru pánevního dna s momentálními místními účastnicemi kurzu
 • jste účastná kurzu v přímém přenosu s možností dotazů a reakcí do skupiny
 • kamera snímá pouze lektorku a tak účastnice kurzu na místě zůstávají ve svém soukromí "neviditelné"
 • kdo vidět je, jsou ostatní účastnice Zoomu na sdílené obrazovce, uvidíte se se svými spolužačkami a můžete s nimi mluvit
 • chcete-li být v průběhu kurzu interaktivní, jste na kameře a můžete se ptát a reagovat
 • registrovat do kurzu se můžete pod přezdívkou
 • kdo chce kurz pouze pozorovat, na Zoomu být nemusí a celý ho uvidí v uzavřené fb skupině k tomuto kurzu vytvořené
 • rezervujeme maximálně 25 míst pro "viditelné" on-line účastnice kurzu
 • a neomezený počet pro "pozorovatelky"

Lektorka kurzu

Fyzioterapeutka s tříletým psychoterapetickým výcvikem v biosyntéze, školou jógy v ČR i Indii, která kdysi, světe div se nevěděla jak správně cvičit pánevní dno :-). Škola mi dala jen letmý pohled na svaly tak důležité a zajímavé a osobní příběh podpořil mou zvědavost je objevit víc. Škola pánevního dna již téměř 15 let provází ženy na jejich cestě ke zdraví nejen těla, ale také emocí a ženské energie. Přidejte se k tisícům spokojených účastnic kurzů a pomozte mi odtabuizovat téma tak lidské. 

 

Asistentka toho kurzu

Zuzana Gogelová

Pomůžu Vám s rozhodnutím, který kurz je pro Vás vhodný.
Vyřídíme spolu přihlášku, platbu a další organizační formality. Obraťte se na mě v případě zájmu o pronájem centra Zlín
i výuky Vašich lekcí u nás.

+420 608 637 250
V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.