Škola pánevního dna Renaty Sahani

Denní rozvrh akreditovaného kurzu  MŠMT 2020

 

  1. víkend    23 - 26. leden 2020
    gynekologie a urologie, Metoda 3x3 - úvod s Renatou Sahani
  2. víkend    20 - 23. únor 2020
    fyzická rovina, anatomie a funkce p. dna, cviky, praxe
  3. víkend    18 - 21. červen 2020
    emoční rovina, trauma, psychosomatika, bioenergetika
  4. víkend     2 - 5. červenec 2020
    energetická rovina, jóga, tantra, PC pumpa
  5. víkend    10 - 13. záři 2020
    patra krku a chodidel, licence k Tajemství II.
  6. víkend     8 - 11. říjen 2020
    metodika a závěrečné zkoušky 

1. VÍKEND 23. - 26. ledna 2020

vyučující: Renata Sahani a Renata Altová, Dis, Tamara Melissa, uroložka MUDr. Soňa Hlavová, gynekoložka MUDr. Jitka Blábolilová, /přednášející jsou v jednání/
témata:
1. Metodou 3x3 krok za krokem s její autorkou Renatou Sahani, pozvolna projdeme pozadí jednotlivých technik, vysvětlíme si proč? jak ano? a jak ne.
2. Gynekologie a urogynekologie pro naše potřeby, vážně i vesele, otázky, na které se neptá a odpovědi, které jinde nenajdete.

ČTVRTEK
Renata Sahani a Renata Altová
09:30 – 11:00h    zahájení kurzu, představení účastnic, osobní záměr /Renata Sahani/
11:30 – 13:00h    podstata Metoda 3x3, západ a východ /Renata Sahani/
15:00 – 16:30h    opakovaní Metody 3x3 /sestava Tajemství I. a II./
17:00 - 18:30h     organizace lektorského kurzu, skupinová pravidla /Renata Altová, Dis/

PÁTEK
gynekoložka MUDr. Jitka Blábolilová
09:30 – 11:00h    anatomie rozmnožovací soustavy z úst lékařky, která si spojuje věci a dohledává souvislosti 
11:30 – 13:00h    fyziologie rozmnožovací soustavy /těhotenství, menstruační cyklus, menopauza, hormony 
urogynekolog MUDr. Michal Otčenášek
15:00 – 16:30h    anatomie a fyziologie vylučovací soustavy, 3 typy inkontinence, Medilady
17:00 - 18:30h     fyziologie vylučovací soustavy, vyměšovací reflex, proč neposilovat svěreče? 

VEČERNÍ / NOČNÍ RITUÁL

19:30 - 23:00h     úvodní nepovinný rituál Moudrost pánevního dna s Ivou Megovou

SOBOTA
R. Sahani
09:30 – 11:00h     sestavou Tajemství I. krok za krokem fyzická rovina
11:30 – 13:00h     sestavou Tajemství I. krok za krokem emoční rovina
15:00 – 16:30h     sestavou Tajemství I. krok za krokem energetická rovina
17:00 – 18:30h     organizace lektorského kurzu, obchodní podmínky /Renata Altová, Dis/

NEDĚLE
celý den s Renatou Altovou, Dis
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Altová, Dis

 

TĚLO
2. VÍKEND 20 - 23. února 2020

vyučující: PhDr. Petra Vondrašová, PhD. - fyzioterapeutka, Lucie Pastrňáková instruktorka pilatesovy metody, trenérka jógy II.třídy, Jolana Novotná - lektorka pilates, Lenka Bauerová, Dis. - fyzioterapeutka,  Mgr. Markéta Vrtalová- cvičitelka Pilates, Renata Altová, Dis - fyzioterapeutka 
téma: cvičení ve fyzické rovině, svaly, kosti, HSS, cviky a cviky :)

ČTVRTEK
celý den PhDr. Petra Vondrašová, PhD.
http://www.fyziop.cz/lide/petra-vondrasova.html
09:30 – 11:00h    anatomie, funkce a dysfunkce pánevního dna /SI, pánev, kostrčový syndrom/
11:30 – 13:00h    praktická cvičební jednotka /cviky, cviky a zase cviky :-)/

15:00 - 16:30h     moderní fyzioterapie pánevního dna, cvičení, diagnostika, elektrostimulace
17:00 – 18:30h    specifika cvičení těhotných a žen po porodu

PÁTEK
09:30 – 11:00h    pánevní dno a Pilates, praktická cvičení /Lucie Pastrňáková/
11:30 – 13:00h    pánevní dno ve fitness,  sportech /Mgr. Markéta Vrtalová/
15:00 – 16:30h    pánevní dno a spirály /Jolana Novotná/
17:00 – 18:30h    pánevní dno a diastáza, halluxy /Jolana Novotná/

SOBOTA
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    pánevní dno a vývojová kineziologie /prof. Kolář/ Lenka Bauerová, Dis.

15:00 – 16:30h    pánevní dno ve všedním dni /Renáta Altová, Dis./
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis./

NEDĚLE
celý den s Renatou Altovou, Dis
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Altová, Dis/

 

EMOCE
3. VÍKEND 18 - 21. červen 2020

vyučující: psycholožky, psychoterapeutky Mgr. Jana Bartošová, MUDr. Helena Máslová, 
téma: psychosomatika, emoce v pánvi ukryté, bioenergetická cvičení, emoční trauma /PTSR/ a jeho východiska

ČTVRTEK
09:30 – 11:00h    psychosomatika ženských gynekologických potíží v podání MUDr. Heleny Máslové
11:30 – 13:00h    opakování minulého víkendu /Renata Altová, Dis/
15:00 – 16:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/

PÁTEK
celý den psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Jana Bartošová
09:30 – 11:00h    práce s emočním traumatem u žen, PTSR, východiska, úskalí a praktická 1. pomoc
11:30 – 13:00h    Ženy, které běhaly s vlky, životní fáze ženy
15:00 – 16:30h    emoce a co s nimi u sebe i klientek
17:00 – 18:30h    zakončení péčí o vlastní emoční téma

SOBOTA
09:30 – 11:00h    bioenergetika pánve, práce s tělem, emoční anatomie /Renata Sahani /
11:30 – 13:00h    emoce v těle, praktická cvičení na jejich harmonizaci /Renata Sahani /
15:00 – 16:30h    bioenergetická cvičení nejen pánve /Renata Sahani /
17:00 – 18:30h    vaginální mapování a jizvy /Helena Mošnová/

NEDĚLE
celý den s Renatou Sahani
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Sahani/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Sahani/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Sahani/

 

 

ENERGIE
4. VÍKEND  2 - 5. červenec 2020

vyučující: lektorky jógy, tantry -  psychkožka a lektorka ženkých kruhů Katka Kramolišová, Renata Sahani, Jana Otčenášková, Blanka Milevová
téma: pánevní dno jako zdroj energie, techniky cvičení pánevního dna v různých cvičebních systémech východu, práce s PC pumpou, mulabandhou, čakrový systém

ČTVRTEK
09:30 – 11:00h    opakování emoční roviny z minulého víkendu /Renata Sahani/
11:30 – 13:00h    Metodika k vedení energetické roviny Metody 3x3 /Renata Sahani/ 
15:00 – 16:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 opakování emoční rovina /Renata Sahani/
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 ze všech dosavadních víkendů /Renata Sahani/

PÁTEK
09:30 – 11:00h    pánevní dno v HJ - hormonální józe /Jana Otčenášková/
11:30 – 13:00h    pánevní dno a Mohendžodáro
/Blanka Milevová/
15:00 – 16:30h    Metodika k vedení energetické roviny Metody 3x3, pánevní dno v různých cvičebních systémech světa /Renata Sahani/ 
17:00 – 18:30h    probuzení kundalini při cvičení pánevního dna, 1. pomoc, psychospirituální krize  /Renata Sahani/

SOBOTA
09:30 – 11:00h    klasická hathajóga s pánevním dnem  /Barbora Vohanková, Dis/

11:30 – 13:00h    ženská sexualita, tantra a techniky pánevního dna /Mgr. Katka Kramolišová/

15:00 – 16:30h    ženská cykličnost, kolo roku /Mgr. Katka Kramolišová/
17:00 – 18:30h    tantra v páru ochutnávka cvičení, TAO okruh /Renata Sahani/

NEDĚLE
09:30 – 11:00h    craniosacrální rytmus a pánev, neurofyziologie /Bea Mersbauerová/    bude živá :-)
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 v energetické rovině /Renata Sahani/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Sahani/

 

PRAXE MÁ dle MŠMT SVÉ POVINNĚ HODINY, prosím naplánujte si víkend tak, abyste na praxi byly.
NÁHRADY / MEŠKÁNÍ VÍKENDU - 10 - 20% je možno
Meškání budu posuzovat individuálně a selským rozumem - pokud zamešká energetickou rovinu jogínka a tantrička s výcviky v oboru, která s energií již léta pracuje je jiné, než meškání ženy znalé pouze fyzické roviny.
/platí pro všechny ostatní víkendy a roviny, naopak i čelem vzad :-(/.
Zameškaná fyzická rovina se toleruje u fitnesky, fyzioterapeutky, ale ne u ženy bez vzdělání těla.
NAHRÁVAT SE energetická rovina NEBUDE!
Je možné použít videa z loňského kurzu. Ale neúčastí přicházíte o Certifikát Metody 3x3. Z videí se tyto věci prostě nenaučíme ...
Zvažuji na podzim opět týdenní CERTIFIKOVANÝ lektorký kurz, kde by bylo možno jednotlivé roviny dohnat alespoň takto. Na každou rovinu /tělo - emoce - energie/ mám na tomto kurzu vyhrazen jeden celý den. A to už je alespoň nějaký základ. Kurz bude od pondělka do soboty.
Dále je možno si znalosti doplnit z mého videokurzu pro laiky, který je dostatečně podrobný a návodný /placené členství lektorské členské sekce/.
Dále je možno se ZDARMA účastnit mého nového tematicky zaměřeného Tajemství pánevního dna III., kde jsou 3 hodiny pouze pro energetickou rovinu.
MIlé ženy,
chápu shodu Vašich termínů, ale za vydáním Certifikátu si musím stát.
Metoda 3x3 je o všech třech rovinách
- tělo - emoce - energie.
Krásný víkend
Renata

 

 

LICENCE K TAJEMSTVÍ II.
PATRA KRKU A CHODIDEL
5. VÍKEND 10 - 13. září 2020

vyučující: fyzioterapeutky Lenka Chuchutová, Anna Smolová za rovinu fyzickou,
Renata Sahani, za rovinu emoční a energetickou
téma: licenční víkend k výuce Tajemství II. /patra krku a chodidel ze všech 3 rovin, břicho a jeho svět, jizvy/

ČTVRTEK                                                                                                                                                                        energetická rovina: Renata Sahani                                                                                                                              09:30 – 11:00h    sestava Tajemství II. krok za krokem                                                                                                            11:30 – 13:00h    KRK, lebeční čerpadlo
15:00 – 16:30h    CHODIDLA, uzemnění
17:00 – 18:30h    DECH, pránajáma a BŘICHO a jeho svět

PÁTEK
fyzická rovina: A. Smolová, L. Chuchutová
09:30 – 11:00h    BŘICHO, svaly, cviky, diastáza, HSS
11:30 – 13:00h    KRK, krční páteř, čelist, jazylka 
15:00 – 16:30h    CHODIDLA, plochá noha, haluxy 
17:00 – 18:30h    DECH

SOBOTA
emoční rovina: Renata Sahani
09:30 – 11:00h    KRK, emoce krku, bioenergetická cvičení patra krku
11:30 – 13:00h    CHODIDLA, emoce postojů
15:00 – 16:30h    DECH, obranné dechové vzorce a BŘICHO a jeho svět
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/

NEDĚLE
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3, závěrečné zhodnocení /Renata Altová, Dis/

 

METODIKA, ZKOUŠKY
6. VÍKEND  8 - 11. říjen 2020

vyučující:  RNDr. Renata Svobodová supervize, MUDr. Marta Brychtová, Mgr. Lena Achmeer, Renata Sahani, Renata Altová, Dis /zkušební komise/ přednášející jsou v jednání
téma: stát se lektorkou je také o umění sebeprezentace, prodat kurz a prakticky se na poli vedení kurzů zviditelnit, jak si poradím s organizací a jak se jako lektorka cítím?

ČTVRTEK
09:30 – 11:00h    opakování minulého víkendu /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
15:00 – 16:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
17:00 – 18:30h    zkoušky na nečisto :-)

PÁTEK
09:30 – 11:00h    právní problematika, živnostenský zákon
11:30 – 13:00h    PR a marketing vlastních kurzů
15:00 – 16:30h    1. pomoc při vedení skupiny
17:00 – 18:30h    BSP při vedení skupiny

SOBOTA
RNDr. Renata Svobodová celý den
09:30 – 11:00h     já jako lektorka, práce s kritikou, časem
11:30 – 13:00h     vedení skupiny, dynamika skupiny, náročné situace ve skupině
15:00 – 16:30h     sebehodnota, peníza, jak si o ně říci a co v tom brání
17:00 – 18:30h     prevence syndromu vyhoření, zdroje podpory

NEDĚLE
09:30 – 11:00h    písemné zkoušky
11:30 – 13:00h    praktické zkoušky
14:00 – 15:30h    závěrečná oslava

Změna v programu vyhrazena.