0/ z 15
míst je obsazeno

4. listopadu 2018 /ne/

Lektoka: fertility koučka a lektorka ŠPD
Kurz:  pro ženy co chtějí objevit/oživit sebe i navést na cestu ke své pánvi, k větší vnímavosti, ženskosti, 
radosti, uvolnění, zdraví a třeba i miminku
Cena: 2 500 Kč    Čas: 10:00 – 18:00 
Místo konání: Praha, Loona, Karlín
Kurz pořádá Škola pánevního dna přímo
a je pod patronací Renaty Sahani

organizační informace zde >>

číslo kurzu: 030

Čekání na miminko je tou nejkrásnější životní etapou partnerského života. Ne pokaždé to tak ale je. Někdy je cesta za vytouženým děťátkem hodně dlouhá a vyčerpávající. Žena se dostane do mašinerie lékařských vyšetření, zamlklých těhotenství a potratů, cvičí Mojžíšovou, zkouší hormonální jógu a všemožné doplňky stravy a bylinky. A výsledek? Únava, zmatek, strach, smutek a vztek na své vlastní tělo, protože nefunguje jak má. Možná se zlobíte na celý svět, vnímáte nespravedlnost a marnou snahu. A vytoužené děťátko stále nikde... 

Soňa má nejen srdce, ale i racionální pohled na funkční neplodnost a její řešení. Já osobně bych její služby využila pro její klid, nadhled a v její přítomnosti se prostě cítím v bezpečí. A to je pro ženy v období neúspěšných snah o miminko velmi důležité. Soňa nic nevnucuje, nehodnotí a i když je v tom ponořená s Vámi, dává kotvu Vašim pocitům a nejistotám. Pomůže se podívat zvenku a zvládnou často i nelehkou situaci rodinnou, ať již rodičovské tlaky, či partnerské rozlady. To vše podloženo přehledem o centrech, metodách a statistikách.

Renata Sahanizakladatelka Školy pánevního dna, autorky Metody 3x3

Pro koho je kurz určen

Kurz Když miminko nepřichází je určen ženám, které se snaží otěhotnět přirozenou cestou, nebo za pomoci lékařů. Pokud jste právě ve stádiu hormonální stimulace v IVF centru, před či po embryotransferu, nebo těsně před zahájením léčby, pro vás v této chvíli kurz vhodný není. Na kurzu budeme pracovat s technikami, které stimulují hormonální systém a případnou medikaci mohou ovlivňovat. Pokud se do centra asistované reprodukce teprve chystáte, nebo už v péči jste, ale léčba ještě nebyla zahájena, jste vítány. Ukážeme si, jak celý proces podpořit. 
 
Nemusíte, ale můžete mít za sebou kurz Tajemství pánevního dna pohledem západu i východu I. /vždy se dozvíte a naučíte i něco mnohem víc/
 

Co se na kurzu naučíte

Na kurzu si ukážeme konkrétní kroky, které můžou cestu k těhotenství usnadnit a urychlit.  Pracovat budeme metodou 3x3 Renaty Sahani.

V čem je metoda výjimečná?

Na problém ženy nahlíží jako na celek. Hledá a řeší podstatu, PROČ se ženě nedaří otěhotnět a miminko donosit.  Pracuje na úrovni tří rovin, které je potřeba na cestě za děťátkem ošetřit: 

 • 1
  Fyzická rovina
  Řekneme si, jak na otěhotnění organismus pořádně připravit. Ukážeme si, jak uvolnit a relaxovat stažené pánevní dno. Naučíme se cvičení, které pomáhá pánevní dno posílit a oživit. Těšit se můžete na voňavou ovariální meditaci, která pomáhá rozproudit činnost vaječníků.
 • 2
  Práce s emocemi přes tělo
  Podíváme se na psychické aspekty neplodnosti. Probereme psychosomatickou stránku potíží, které brání otěhotnění. Budeme pracovat s emocemi, které se ukládají v těle, žen především v oblasti pánevního dna. V jemné meditaci vás zavedu do rozkvetlé zahrady vašeho pánevního dna.
 • 3
  Energetická rovina
  Vyzkoušíme bioenergetická cvičení na rozproudění životadárné energie pánevního dna. Pokusíte se z vaší pánve dostat ven vše, co otěhotnění brání. Postavíme se společně nohama na zem, protože žena, které létá hlavou v oblacích, neotěhotní

Fakta a mýty

 
Podíváme se na zoubek všem praktikám, o kterých se hodně mluví: Cvičení dle Mojžíšové, hormonální yoga, napravování kostrče, posilování svěračů pánevního dna, sympto-termální metoda, doplňky stravy, atd. Jak to vlastně je? 
 
V neposlední řadě na vás čeká léčivé sdílení v kruhu žen s podobným tématem. Ženská energie, podpora a pochopení, které nám tolik chybí. Jak se z toho všeho nezbláznit, jak odolávat tlaku rodiny, společnosti, lékařů? Je cesta, po které kráčím opravdu ta moje? Chci dítě za každou cenu? Jsou to témata vážná a těžká, ale dostane se vám především podpora a přijetí od ostatních žen bez odsuzování, načerpáte inspiraci a najdete směr na své cestě za miminkem. 
 
 

Když miminko nepřichází /on-line Maminka/

Číst celý článek

Na první pohled se může zdát, že otěhotnět přirozenou cestou je stále větší problém. Na vině je odkládání mateřství na pozdější dobu, životní styl, stres a v neposlední řadě také fenomén hromadného užívání hormonální antikoncepce. Centra asistované reprodukce rostou jak houby po dešti, úroveň lékařské péče v Česku je na velmi vysoké úrovni. Přesto je poměrně vysoké procento párů s diagnózou tzv. nevysvětlitelné neplodnosti.

Tajemství pánevního dna na podporu početí

Česká republika patří k zemím s nejdokonalejším systémem lékařské péče v rámci řešení neplodnosti. Máme největší počet IVF center na jednoho obyvatele. Klientky si můžou vybrat z více než čtyř desítek soukromých i státních pracovišť, další centra rostou jak houby po dešti. Kolem roku 2030 bude počata cestou umělého oplodnění více než polovina dětí. Přesto, že lékařská věda dnes dovede možné i nemožné, velké procento párů (2014, 25 % párů) odchází z IVF center s diagnózou tzv. idiopatické neplodnosti, tzn., že lékařská věda neodhalila příčinu neplodnosti ani u jednoho z partnerů a nedovede páru pomoci. Zbytek klientek prochází jednostranným, fyzicky velmi náročným procesem, často i několik let, než se „zadaří“. Lékařská věda se totiž zaměřuje výhradně na fyzickou rovinu. S ženami často za celou dobu léčby nikdo nepromluví, nikdo nezkoumá, jak se jim celkově v životě daří, co je trápí, co mají za sebou, jak jsou na tom s únavou či energií. Lékaře zajímá výhradně fyzická rovina, respektive nehledají, kde je problém, ale snaží se vyloučit jednotlivé překážky, tedy to, co klientce v početí nebrání. To vede…

Celý článek

Napište Soni

.

.

.

.

 

 

Když miminko nepřichází

tel: 608 637 250
tel: 608 637 250
Darja Janíčková - asistentka přihlášek

Zeptejte se mě. Po - Pá 10:00 - 15:30h

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.