.

 

 

Škola
pánevního dna

Hlavní stránky školy
Školení nových lektorek
E-mail: info@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 608 637 250

Žhavá pánev

(c) Ing. Milan Hojdar, lektor Školy pánevního dna

aneb

Bioenergetická cvičení pánve pro muže

Zlepšení prokrvení a funkce sexuálních orgánů, zlepšení prokrvení v okolí prostaty, harmonizace přílišné citlivosti nebo naopak necitlivosti, a v neposlední řadě zlepšení výdrže při milování – uvolněné a funkční pánevní dno pojme mnohem více zrušení.

Rozhovor s lektorem

 1. Proč bych měl bioenergetické cviky dělat?
.
To se nedá dopředu říci, že byste je měl dělat. To se musí vyzkoušet. Oč jde: všechny naše zvyky, celý náš život se ukládá svým způsobem do celého těla. Výjimkou není ani pánev. Pokud jste například dlouhodobě ve stresu, může se to projevit na změnách v napětí svalů v pánvi a dlouhodobě až odchylkou od fyziologického stavu. Tady potom nepotřebujete posilovat, vy musíte vrátit zpátky funkčnost a zdraví. A k tomu jsou navržena bioenergetická cvičení. Téma je samozřejmě složitější, doporučuji příslušnou odbornou literaturu.
.
 2. Jaký z toho budu mít užitek?
.
Stručně řečeno – bioenergetická cvičení rozpouštějí v těle napětí. Jaký užitek budete mít z menšího vnitřního napětí? Je jich mnoho: fyzický pocit úlevy, větší rozsah pohybu, menší bolestivost, menší riziko zranění svalů, tělo je citelně živější. A speciální přínosy v oblasti pánve?

Zjednodušeně. Zlepšení prokrvení a funkce sexuálních orgánů,zlepšení prokrvení v okolí prostaty, harmonizace přílišné citlivosti nebo naopak necitlivosti, a v neposlední řadě zlepšení výdrže při milování – uvolněné a funkční pánevní dno pojme mnohem více zrušení.

Můžete si to představit tak, že vzrušení jako kapalina a pánevní dno je miska. Když je pánevní dno stažené nebo nefunkční, vzrušení se nám tam vejde málo nebo odteče.

Správná pánev je akumulátor, do kterého si můžeme uložit kolik energie či vzrušení chceme a potřebujeme. Důležité je zmínit, že pouze bioenergetická cvičení nestačí, potřebujete se naučit používat pánevní dno jako celek. V důsledku současného životního stylu bývá obvykle ne zcela funkční.
.
 3. Vy sám tyto techniky cvičíte? Jak často a proč?
.
Bioenergetická cvičení cvičím při jejich předcvičování klientům nebo když mám tu chuť a potřebu pro sebe. Už se znám, takže vím, kam má moje tělo tendenci odkládat si zátěž a mohu si tak ulevit.
.
 4. Kdy, v čem Vám jejich cvičení osobně pomohlo?
.
Bioenergetická cvičení bylo to první, co mi skutečně začalo pomáhat po několika letech „mluvící“ terapie. Při cvičení neutečete, prostě si na tu emoci sáhnete fyzicky. 
.
Milan Hojdar
https://skolapanevnihodna.cz/dpd-program/

 

28. 7. 2019 /Ne/

Oživení pánevní dna pro muže 
Ing. Milan Hojdar >>

Kurz:  jak správně cvičit, relaxovat i používat pánevní dno s celostním přístupem, základy Metody 3x3 pro muže zdravé i s potížemi, od 18 do 80 let
Cena: 2.500 Kč   Čas:  09:00 - 18:30h
Místo konání: Pcentrum, Jaselská 18, Praha 6
Kontakt: Tel.: 602 250 701
Rezervace místa: panevnidno(zavináč)outlook.cz

27. 4. 2019

Kurz:  jak správně cvičit, relaxovat i používat pánevní dno s celostním přístupem, základy Metody 3x3 pro muže zdravé i s potížemi, od 18 do 80 let
Cena: 2.500 Kč   Čas:  10:00 - 18:00h
Místo konání: Praha, bude upřesněno
Kontakt: Tel.: 602 250 701
Rezervace místa: panevnidno(zavináč)outlook.cz