.

 

 

Škola
pánevního dna

Hlavní stránky školy
Školení nových lektorek
E-mail: info@skolapanevnihodna.cz

Tel.: 608 637 250

Denní rozvrh akreditovaného kurzu  MŠMT 2020

 

aktualizace stránky 11. června 2019
Prosíme o strpení účastnice i přednášející kurzu /termíny se mohou mírně měnit dle osobních možností přednášejících v roce 2020/. 
Harmonogram kurzu pro vás právě dnes doplňujeme a ladíme, bude obdobný jako v ročníku loňském. Máme pro vás také několik přednášejících navíc. Například uroložku MUDr. Soňu Hlavovou, autorku pomůcky Medilady a další.

 

  1. víkend    23 - 26. leden 2020
    gynekologie a urologie, Metoda 3x3 - úvod s Renatou Sahani
  2. víkend    20 - 23. únor 2020
    fyzická rovina, anatomie a funkce p. dna, cviky, praxe
  3. víkend    26 - 29. březen 2020
    emoční rovina, trauma, psychosomatika, bioenergetika
  4. víkend    16 - 19. duben 2020
    energetická rovina, jóga, tantra, PC pumpa
  5. víkend    21 - 24. květen 2020
    patra krku a chodidel, licence k Tajemství II.
  6. víkend    18 - 21. červen 2020
    metodika a závěrečné zkoušky 

 

1. VÍKEND 26 - 29. ledna 2020

vyučující: Renata Sahani a Renata Altová, Dis, Tamara Melissa, uroložka MUDr. Soňa Hlavová, gynekoložka MUDr. Jitka Blábolilová, /přednášející jsou v jednání/
témata:
1. Metodou 3x3 krok za krokem s její autorkou Renatou Sahani, pozvolna projdeme pozadí jednotlivých technik, vysvětlíme si proč? jak ano? a jak ne.
2. Gynekologie a urogynekologie pro naše potřeby, vážně i vesele, otázky, na které se neptá a odpovědi, které jinde nenajdete.

ČTVRTEK
Renata Sahani a Renata Altová
09:30 – 11:00h    zahájení kurzu, představení účastnic, osobní záměr /Renata Sahani/
11:30 – 13:00h    podstata Metoda 3x3, západ a východ /Renata Sahani/
15:00 – 16:30h    opakovaní Metody 3x3 /sestava Tajemství I. a II./
17:00 - 18:30h     organizace lektorského kurzu, skupinová pravidla /Renata Altová, Dis/

PÁTEK
gynekoložka MUDr. Jitka Blábolilová
09:30 – 11:00h    anatomie rozmnožovací soustavy z úst lékařky, která si spojuje věci a dohledává souvislosti 
11:30 – 13:00h    fyziologie rozmnožovací soustavy /těhotenství, menstruační cyklus, menopauza, hormony 
uroložka MUDr. Soňa Hlavová
15:00 – 16:30h    anatomie a fyziologie vylučovací soustavy, 3 typy inkontinence, Medilady
17:00 - 18:30h     fyziologie vylučovací soustavy, vyměšovací reflex, proč neposilovat svěreče? 

SOBOTA
R. Sahani
09:30 – 11:00h     sestavou Tajemství I. krok za krokem fyzická rovina
11:30 – 13:00h     sestavou Tajemství I. krok za krokem emoční rovina
15:00 – 16:30h     sestavou Tajemství I. krok za krokem energetická rovina
17:00 – 18:30h     organizace lektorského kurzu, obchodní podmínky /Renata Altová, Dis/
VEČERNÍ / NOČNÍ RITUÁL
19:30 - 23:00h     úvodní nepovinný rituál Moudrost pánevního dna s Tamarou Melissou

NEDĚLE
celý den s Renatou Altovou, Dis
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Altová, Dis

 

TĚLO
2. VÍKEND 20 - 23. února 2020

vyučující: PhDr. Petra Vondrašová, PhD., lektorka pilatesu Jolana Novotná, fitness ternérka Mirka Niké Mokanu, bývalá vrcholová sportovkyně, cvičitelka Pilates Mgr. Markéta Vrtalová, fyzioterapeutka Renata Altová, Dis, /přednášející jsou v jednání/
téma: cvičení ve fyzické rovině, svaly, kosti, HSS, cviky a cviky :)

ČTVRTEK
celý den PhDr. Petra Vondrašová, PhD.
http://www.fyziop.cz/lide/petra-vondrasova.html
09:30 – 11:00h    anatomie, funkce a dysfunkce pánevního dna /SI, pánev, kostrčový syndrom/
11:30 – 13:00h    praktická cvičební jednotka /cviky, cviky a zase cviky :-)/

15:00 - 16:30h     moderní fyzioterapie pánevního dna, cvičení, diagnostika, elektrostimulace
17:00 – 18:30h    specifika cvičení těhotných a žen po porodu

PÁTEK
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h     pánevní dno ve fitness,  sportech /Mgr. Markéta Vrtalová/
15:00 – 16:30h    pánevní dno a spirály /Jolana Novotná/
17:00 – 18:30h    pánevní dno a diastáza, halluxy /Jolana Novotná/

SOBOTA 
provází Jméno Příjmení
09:30 – 11:00h    pánevní dno a Pilates, praktická cvičení /lektorky ŠPD/
11:30 – 13:00h    pánevní dno a vývojová kineziologie /prof. Kolář/ Jméno Příjmení

15:00 – 16:30h    pánevní dno ve všedním dni /lektorky ŠPD/
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/

NEDĚLE
celý den s Renatou Altovou, Dis
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Altová, Dis

 

EMOCE
3. VÍKEND 26 - 29. března 2020

vyučující: psycholožky, psychoterapeutky Mgr. Jana Bartošová, MUDr. Helena Máslová, Petra Zmátlová, Dis., MUDr. Adriana Chtilová /přednášející jsou v jednání/
téma: psychosomatika, emoce v pánvi ukryté, bioenergetická cvičení, emoční trauma /PTSR/ a jeho východiska

ČTVRTEK
09:30 – 11:00h    opakování minulého víkendu /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
15:00 – 16:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
17:00 – 18:30h    psychosomatika ženských gynekologických potíží v podání MUDr. Heleny Máslové

PÁTEK
celý den psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Jana Bartošová
09:30 – 11:00h    práce s emočním traumatem u žen, PTSR, východiska, úskalí a praktická 1. pomoc
11:30 – 13:00h    Ženy, které běhaly s vlky, životní fáze ženy
15:00 – 16:30h    emoce a co s nimi u sebe i klientek
17:00 – 18:30h    zakončení péčí o vlastní emoční téma

SOBOTA
celý den Jméno Příjmení
09:30 – 11:00h    bioenergetika pánve, práce s tělem, emoční anatomie
11:30 – 13:00h    emoce v těle, praktická cvičení na jejich harmonizaci
15:00 – 16:30h    bioenergetická cvičení nejen pánve
17:00 – 18:30h    vaginální mapování a jizvy /Helena Mošnová/

NEDĚLE
celý den s Renatou Altovou, Dis
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Altová, Dis/

ENERGIE
4. VÍKEND 16 - 19. dubna 2020

vyučující: lektorky jógy, tantry -  Barbora Hu, Jana King Kochánková, Bea Mersbauerová, Iva Megová, Lucie Sítařová, Martin Plas
téma: pánevní dno jako zdroj energie, techniky cvičení pánevního dna v různých cvičebních systémech východu, práce s PC pumpou, mulabandhou, čakrový systém

ČTVRTEK
09:30 – 11:00h    opakování minulého víkendu /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
15:00 – 16:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
17:00 – 18:30h    jóga s pánevním dnem /
Jana Kochánková/

PÁTEK
09:30 – 11:00h    pánevní dno v HJ a Mohendžodáru
11:30 – 13:00h    čakrový systém, bandhy, ashvinimudra
/Barbora Hu/
15:00 – 16:30h    pánevní dno v různých cvičebních systémech /Renata Sahani/
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/

SOBOTA
09:30 – 11:00h    craniosacrální rytmus a pánev, neurofyziologie /Bea Mersbauerová/

11:30 – 13:00h    ženská sexualita, tantra a pánevního dno /Mgr. Ivana Megová/

15:00 – 16:30h    ženské kořeny, cykličnost /Mgr. Ivana Megová/
17:00 – 18:30h    tantra v páru /Lucie Sitařová a Martin Plas/

NEDĚLE
celý den s Renatou Altovou, Dis
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Altová, Dis/

 

LICENCE K TAJEMSTVÍ II.
PATRA KRKU A CHODIDEL
5. VÍKEND 21 - 24. května 2020

vyučující: fyzioterapeutky Lenka Chuchutová, Anna Smolová za rovinu fyzickou,
psychoterapeutky MUDr. Adriana Chytilová /Petra Zmátlová/ za rovinu emoční, Renata Sahani, za rovinu energetickou
téma: licenční víkend k výuce Tajemství II. /patra krku a chodidel ze všech 3 rovin, břicho a jeho svět, jizvy/

ČTVRTEK
09:30 – 11:00h    opakování minulého víkendu /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
15:00 – 16:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
17:00 – 18:30h    sestava Tajemství II. krok za krokem

PÁTEK
fyzická rovina: A. Smolová, L. Chuchutová
09:30 – 11:00h    BŘICHO, svaly, cviky, diastáza, HSS
11:30 – 13:00h    KRK, krční páteř, čelist, jazylka 
15:00 – 16:30h    CHODIDLA, plochá noha, haluxy 
17:00 – 18:30h    DECH

SOBOTA
emoční rovina: MUDr. Adriana Chytilová /Petra Zmátlová/
09:30 – 11:00h    KRK, emoce krku, bioenergetická cvičení patra krku
11:30 – 13:00h    CHODIDLA, emoce postojů
15:00 – 16:30h    DECH, obranné dechové vzorce a BŘICHO a jeho svět
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/

NEDĚLE
energetická rovina: Renata Sahani
09:30 – 11:00h    KRK, lebeční čerpadlo
11:30 – 13:00h    CHODIDLA, uzemnění
14:00 – 15:30h    DECH, pránajáma a BŘICHO a jeho svět
17:00 – 18:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/

NEDĚLE
celý den s Renatou Altovou, Dis
09:30 – 11:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
14:00 – 15:30h    závěrečné zhodnocení víkendu, odborné dotazy, opakování /Renata Altová, Dis/

 

METODIKA, ZKOUŠKY
6. VÍKEND 18 - 21. června 2020

vyučující: Lucie Kupcová /PR a marketing/, RNDr. Renata Svobodová supervize, MUDr. Marta Brychtová, Mgr. Lena Achmeer, Renata Sahani, Renata Altová, Dis /zkušební komise/ přednášející jsou v jednání
téma: stát se lektorkou je také o umění sebeprezentace, prodat kurz a prakticky se na poli vedení kurzů zviditelnit, jak si poradím s organizací a jak se jako lektorka cítím?

ČTVRTEK
09:30 – 11:00h    opakování minulého víkendu /Renata Altová, Dis/
11:30 – 13:00h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
15:00 – 16:30h    praxe ve vedení vlastní lekce Metody 3x3 /Renata Altová, Dis/
17:00 – 18:30h    zkoušky na nečisto :-)

PÁTEK
09:30 – 11:00h    právní problematika, živnostenský zákon
11:30 – 13:00h    PR a marketing vlastních kurzů
15:00 – 16:30h    1. pomoc při vedení skupiny
17:00 – 18:30h    BSP při vedení skupiny

SOBOTA
RNDr. Renata Svobodová celý den
09:30 – 11:00h    umění učit, pedagogika, já jako lektorka
11:30 – 13:00h    syndrom vyhoření, motivace, práce s kritikou, časem
15:00 – 16:30h    zvládání težkých situací o skupině, duševní hygiena
17:00 – 18:30h    typy klientek, jak si říct o peníze

NEDĚLE
09:30 – 11:00h    písemné zkoušky
11:30 – 13:00h    praktické zkoušky
14:00 – 15:30h    závěrečná oslava