Zóna pro muže

Den pro dno pánevní 

Žhavá pánev

aneb bioenergetická cvičení pánve pro muže
Milan Hojdar
Zlepšení prokrvení a funkce sexuálních orgánů, zlepšení prokrvení v okolí prostaty, 

harmonizace přílišné citlivosti nebo naopak necitlivosti, a v neposlední řadě zlepšení výdrže při milování – uvolněné a funkční pánevní dno pojme mnohem více zrušení.

Oživení pánevního dna pro muže

💢 BIOENERGETICKÁ CVIČENÍ PÁNVE PRO MUŽE 💢
21. 10 v NEDĚLI 11:00h
přednáška v rámci konference Den pro dno pánevní, Šmilovského 8, Praha
přednáší: Ing. Milan Hojdar
💢

Rozhovor s lektorem

 1. Proč bych měl bioenergetické cviky dělat?
.
To se nedá dopředu říci, že byste je měl dělat. To se musí vyzkoušet. Oč jde: všechny naše zvyky, celý náš život se ukládá svým způsobem do celého těla. Výjimkou není ani pánev. Pokud jste například dlouhodobě ve stresu, může se to projevit na změnách v napětí svalů v pánvi a dlouhodobě až odchylkou od fyziologického stavu. Tady potom nepotřebujete posilovat, vy musíte vrátit zpátky funkčnost a zdraví. A k tomu jsou navržena bioenergetická cvičení. Téma je samozřejmě složitější, doporučuji příslušnou odbornou literaturu.
.
 2. Jaký z toho budu mít užitek?
.
Stručně řečeno – bioenergetická cvičení rozpouštějí v těle napětí. Jaký užitek budete mít z menšího vnitřního napětí? Je jich mnoho: fyzický pocit úlevy, větší rozsah pohybu, menší bolestivost, menší riziko zranění svalů, tělo je citelně živější. A speciální přínosy v oblasti pánve?

Zjednodušeně. Zlepšení prokrvení a funkce sexuálních orgánů,zlepšení prokrvení v okolí prostaty, harmonizace přílišné citlivosti nebo naopak necitlivosti, a v neposlední řadě zlepšení výdrže při milování – uvolněné a funkční pánevní dno pojme mnohem více zrušení.

Můžete si to představit tak, že vzrušení jako kapalina a pánevní dno je miska. Když je pánevní dno stažené nebo nefunkční, vzrušení se nám tam vejde málo nebo odteče.

Správná pánev je akumulátor, do kterého si můžeme uložit kolik energie či vzrušení chceme a potřebujeme. Důležité je zmínit, že pouze bioenergetická cvičení nestačí, potřebujete se naučit používat pánevní dno jako celek. V důsledku současného životního stylu bývá obvykle ne zcela funkční.
.
 3. Vy sám tyto techniky cvičíte? Jak často a proč?
.
Bioenergetická cvičení cvičím při jejich předcvičování klientům nebo když mám tu chuť a potřebu pro sebe. Už se znám, takže vím, kam má moje tělo tendenci odkládat si zátěž a mohu si tak ulevit.
.
 4. Kdy, v čem Vám jejich cvičení osobně pomohlo?
.
Bioenergetická cvičení bylo to první, co mi skutečně začalo pomáhat po několika letech „mluvící“ terapie. Při cvičení neutečete, prostě si na tu emoci sáhnete fyzicky. 
.
Milan Hojdar

PRO KOHO: 
workshop je určený pro sólo muže každého věku i kondice, bude probíhat v pohodlném oblečení na karimatkách formou dechových a pohybových technik, základní vysvětlení principů, nemusíte být pokročilý, ale ani ti se nebudou nudit

CELÝ PROGRAM a VSTUPENKY: 
https://skolapanevnihodna.cz/dpd-program/