Metoda 3×3

Kurzy cvičení pánevního dna

Nás ženy nelze jako patra v nemocnici rozdělit na gynekologii, fyzioterapii, internu …

Naše těla oddělit od našich emocí. … . Žena je celistvá bytost a celistvé musí být i cvičení pánevního dna, pokud má tedy být účinné a pro ženu bezpečné. Pánev je jeden celek. Svaly a klouby pánve souvisejí s ženskými orgány a vše je ovlivněno naší psychikou a energetickým nastavením.

Metoda 3 x 3

Podle mých zkušeností, pracovat pouze na fyzickém těle – jako fyzioterapeutka – nenese ovoce. „Lítat“ pouze v pokročilých technikách východních nauk /jóga, tantra/ bez uzemnění a základních znalostí, jak pánevní dno funguje, je zase docela velký risk! Až spojením západního i východního pohledu na cvičení pánevního dna jsem našla, co jsem hledala. 

Fyzioterapie – psychosomatika – jóga

Tři roviny, které když se spojí, vzniká cosi „nad“ těmito obory. Již na 5000 žen prošlo našimi kurzy – Metodou 3×3 – a většině z nich pomohla najít nejen svaly na dně pánve, ale taky sebe. Své ženské sebevědomí … a tím už se řeší hodně chronických zdravotních potíží samo.

To, že ve svém klíně nemáme pouze svaly, kosti a orgány,
víme my ženy nejlépe samy.

Propojení rovin je tedy zřejmé. A co je tou druhou trojkou v našem logu?

Krk – pánev – chodidla

Tři patra těla. Jedno ovlivňuje druhé a pokud pomůžeme jednomu, projeví se to příznivě na dalších dvou. Jak je to možné? S vysvětlením začnu v rovině fyzické. Každá fyzioterapeutka ví, že stav našich chodidel se odráží na držení těla celkově. Svaly v těle fungují v tzv. pohybových řetězcích a pánevní dno souvisí právě se svaly nožní klenby, lýtkem a také se svaly v oblasti krku. Má to tak každý.

Například když vypojíme lýtkový sval ze hry vysokými podpadky, pánevní dno usíná a nefunguje.

Když držíme při sledování televize předsunutou hlavu a postupně se to stane chronickým, pánevní dno opět usíná a nefunguje. Je to jako tahání za otěže. Správné nastavení otěží (držení těla) vede k funkčnímu a živému pánevnímu dnu. Jenže mě na celé věci nejvíce fascinuje to, že jsem tuto souvislost „pánev – krk – chodidlo“, našla i v rovině emoční i energetické.

Metoda 3×3 je tedy takovou mapou, podle které žena cestuje svým tělem fyzickým i vnitřním a dává do souladu jednotlivé oblasti tak, jak potřebuje. Cesta každé z účastnic kurzu je jiná a každá si prozkoumává souvislosti v jiném pořadí a jinak rychle. Jsem velmi šťastná, že mohu být u toho a jsem průvodkyní žen na cestě ke svému středu, ke svému pánevnímu dnu velmi ráda. A to již bezmála 10 let. To, že mě na tuto práci přivedly mé vlastní dávné potíže je asi zřejmé. Jak jinak bych se ponořila tak hluboko, respektivě „až na dno“. 🙂
Takže v dalším článku začneme prozkoumávat jednotlivé roviny a dál se podíváme na patra těla.
Příjemné počtení …

Podívejte se
na videokurz Metody 3×3

Videokurz Metody 3×3
Tagy:

Renata Sahani

Zakladatelka a ředitelka Školy pánevního dna. Autorka Metody 3x3. Fyzioterapeutka, která světe div se nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno. Mám 3 letý psychoterapeutický výcvik v biosyntéze. Jsem milovnice jógy, Indie a Inda :-). Pánevnímu dnu se věnuji již 13 let a za tu dobu jsem svými kurzy provedla na 5000 spokojených žen. Vyškolila více než 150 lektorek, které předávají Metodu 3x3 po celé ČR i SR a dokonce i v zahraničí. Přeji si přispět ke všeobecné osvětě ohledně cvičení pánevního dna a pohled na něj obohatit o emoční a energetický rozměr. Své poslání vnímám v prevenci, jehož je tento nový blog součástí. Přeji všem ženám, aby dříve, než dostanou informaci o operaci, vždy dostaly informaci o vhodném cvičení. O Škole pánevního dna, která by měla být pro nás ženy tou základní.
Renata, 54 let, matka dospělého syna, s vlastní zkušenností s potížemi na které nabízím řešení

Komentáře