608 637 250

Do půlnoci 28. března!

Základní lektorský kurz
5denní

3. - 7. července 2023 v Praze

 • Chcete se naučit pracovat s pánevním dnem?
  Ale celoroční kurz je pro Vás moc dlouhý?
 • Již s ženami pracujete
  A chcete Metodu 3x3 zavzít do své již zavedené praxe?
 • Máte chuť strávit první prázdninový týden se svým pánevním dnem?
  Lektorský kurz je pro Vás a Vaši pánev stejně jako pro Vaše klientky ...
 • Vyberte si, jakou formou si chcete kurz udělat
  Přijdete prezenčně do Prahy? Nebo s námi budete na Zoomu? Nebo se podíváte v naší členské sekci na předtočená videa?
 • Pro koho je kurz vhodný?
  Cvičitelky a lektorky pohybových aktivit /fittness, jóga, pilates, SM systém, /, fyzioterapeutky, porodní asistentky, duly, lékařky.

Ilustrační fotografie jsou ze zkoušek posledního lektorského kurzu Zlín 2022

0
z 15 budoucích lektorek
se již těší na letní kurz Školy pánevního dna
Prezenčně
Studio Loona, Praha - Karlín 3. - 7.7.
Přes Zoom
On-line ve stejné datum 3 - 7.7.
Předtočená videa
Podíváte se na ně ve svém vlastním čase

Mise kurzu je v propojení západu a východu

Tělo - emoce - energie

Škola pánevního dna je mostem mezi váhavým cvičením z letáku a nutností operačního řešení potíží, které jsou častější, než si myslíme. Chcete se stát také lektorkou Metody 3x3? Není to pouze o cvičení těla, ale pečujeme o ženu také v rovině emoční a učíme ji navazovat kontakt s její vlastní ženskou energií. Myslím, že techniky jógy a psychosomatický pohled jsou v dnešní, mnohdy náročné době ne něčím navíc, ale nutností! Vítejte a připojte se k již cca 200 lektorkám školy.

Renata Sahani

 

Cena: 13.900Kč
nebo splátky 3 x 5.300Kč

Lektorky si do svého kurzu vybírám, vyčkejte prosím na telefonické přijetí.
Těším se na ty z vás, které kurz láká ... 
Renata Sahani

 

Harmonogram
prázdninového lektorského kurzu

1. den - 3. července - PO

Pánevní dno si sama prožít
Kurz Tajemství I. na vlastní tělo - emoce i energii. Zažijete kurz jako laické ženy s komentáři pod čarou pro vás budoucí lektorky Metody 3x3. Zákulisí metody a osobí prožitek jako výchozí bod k předávání dál. 

2. den - metodika - 4. července - ÚT

Pánevní dno učit
Metodika, urogynekologie, tři typy úniku moči, prolapsy, zásady cvičení, umění relaxace, cvičení v těhotenství a u dalších potíží a věkových skupin od mladých maminek po porodu po seniorky. Jaké jsou pilíře Metody 3x3? 

3. den - tělo - 5. července - ST

Pánevní dno cvičit
Zdravotní cvičení pánevního dna v různých polohách, s pomůckami i bez. Moderní západní fyzioterapie pro skupinové ženské cvičení. Sestava do kanceláře, pro těhotné ženy i šestinedělky. Praxe a praktické cviky a techniky používání pánevního dna ve všedním dni /nemusíte být zdatná cvičitelka :-)/. 

4. den - emoce - 6. července - ČT

Pánevní dno vnímat
Psychosomatický pohled na pánevní dno a jeho témata, bioenergetická cvičení pánevního pancíře, práce s traumatem a PTSD. 

5. den - energie - 7. července -

Pánevní dno žít
Jógové a lehké tantrické techniky PC pumpy, mulabandha i proces probuzení kundalini. Ženská cykličnost a spirituality přes tělo. 

6. den - zkoušky - 8. července - SO

Kdo bude chtít, může si udělat zkoušku ihned po ukončení lektorského kurzu. Spočívá v písemné práci s asi 15 otázkami a praktického úseku /odučíte část sestavy Tajemství I. s vylosovanou otázkou/. Zkoušky budou probíhat dopoledne 09:30 - 13:00 h a odpoledne máte již volné. Na zkoušky je třeba se předem nahlásit u asistentky Zuzky Gogelové. 

 

Denní časový harmonogram

09:30 - 13:00   oběd   15:00 - 18:30h
/poslední den se končí v 15:30h/

 

Potvrzení o absolvování kurzu

Potvrzení o účasti dostanete s vyznačením počtu hodin kurzu a obsahem kurzu. S vyznačením zkoušky, pokud ji budete dělat. Znalosti z kurzu můžete používat ve své již zavedené praxi /nikoliv natáčet videokurzy s Metodou 3x3 , ne online kurzy se záznamem/. Potvrzení o účasti dostávají pouze účastnice prezenčního kurzu a kurzu přes Zoom, nikoliv anonymní majitelky předtočeného videokurzu. Po tomto kurzu se nestáváte oficiální lektorkou Metody 3x3. K tomu si zvolte kurz celoroční. 

 

Požadavek účasti je cca 90 %

Vzhledem k Potvrzení o účasti je třeba absolvovat celý koncept s možností cca 10 % absence. To znamená, že jeden půlden můžete chybět na Zoomu, nebo prezenčně v Praze a nahradit si zameškaná témata předtočenými videi. 

Zkoušky

Na závěr kurzu děláte písemnou i praktickou zkoušku ze znalostí a dovedností z kurzu, kterou si můžete odložit na předem vypsané termíny pro Váš kurz a také kurzy minulé a budoucí /možnost zkoušek je cca 4 x do roka/. 

 

Ilustrační fotografie jsou ze zkoušek posledního lektorského kurzu Zlín 2022

Časový harmonogram na videu pro tento 5denní kurz neplatí! Daný je harmonogramem psaným na této stránce výše

 

 

Obsah kurzu

Pro koho je kurz přínosný?
pro cvičitelky pilates, trenérky fitness, lektorky jógy, HJ, učitelky pohybu, tělesné výchovy, fyzioterapeutky, zdravotní sestry, porodní asistentky, lékařky, ale také masérky a dotekové terapeutky všeho druhu, tanečnice ...

Pro ty z vás, které pracujete na sebe, nebo pod jiným zařízením

 • s ženami obecně /již něco někde vedete/
 • s mladými maminkami v těhotenství, po porodu například v rámci přípravy k porodu
 • se seniorkami například v sociálních službách
 • s dívkami, studentkami například ve školství
 • s ženami v ordinaci i jako sestra
 • s ženami na seberozvojových seminářích

Koho do kurzu neberu?
Pokud nemáte žádnou zkušenost s organizací seminářů, se cvičením obecně alespoň na laické bázi - chodíte někam něco cvičit. Kurz nebude vhodný jako rekvalifikace z kanceláře bez alespoň přibližného povědomí o fungování OSVČ /osoby samostatně výdělečně činné/.

Chcete kurz jen pro sebe?
Mnohé se mě ptáte na možnost absolvovat kurz pro svou osobní potřebu. Nemohu Vám zakázat si zakoupit videokurz a asi si ho i užijete. :-). Jen počítejte s tím, že v rámci živého kurzu jsou i hodiny /dny/ praxe, kdy se budoucí lektorky učí učit cvičení své klientky. U videokurzu Vás praxí obtěžovat nebudu, ale poté pochopitelně nedostáváte certifikát a nemůžete učit Metodu 3x3 dál ostatní ženy. Nevadí? Jste vítána! Možná si to časem rozmyslíte? Doplníte si praxi s dalším během. Videa dostáváte ve stejném časovém harmohramu jako budoucí lektorky. 

Co můžete očekávat?
Nebude to jen "o nich", ale také o Vás. Kurz je sebezkušenostní a často přelomovým obdobím nejen ve Vaší profesní kariéře, ale i osobním životě. Čím je pánevní dno pro Vás samotnou?

Co se na kurzu naučíte?

 • TEORIE - tělo / emoce / energie
  Již 12 let vedu kurzy pánevního dna pro ženy. Příběhy se opakují a zkušenosti jsou od toho, aby se předávaly dál. Dostanete teoretický základ ke všem 3 rovinám a také k typům potíží, se kterými ženy na kurzy chodí. Každá věková kategorie má svá specifika. Předám Vám to nejlepší, co umím. Moderní fyzioterapetické přístupy, psychosomatické techniky a také jógu pánevního dna.
 • PRAXE - tělo / emoce / energie
  Naučené techniky budeme také praktikovat. Vyzkoušíte si vedení lekce, dostanete zpětnou vazbu a postupně získáte sebedůvěru. Zejména vy, které zatím dostatek praxe nemáte.
 • METODIKA - umět sama cvičit, neznamená umět to naučit druhé.
  Metodika Školy pánevního dna je prostá: učit jen to, co jsem sama zažila. Ale přeci jen jsou určitá pravidla v předávání informací, která fungují na 100 %. Pamatujete si například, jak jste se naučila na kurzu cvičit jen na 10 % intenzity? Vlastním prožitkem, že? Jak rychle Vám kurz utekl? Nudila jste se? Jakto?

 

Dopřát účastnicím vlastní prožitek, mít připravený "scénář", to vše jsou dovednosti, které přicházejí praxí a pečlivou přípravou na kurz. Jak vlastně zvládat emoce účastnic? ... prevence syndromu vyhoření ... to vše patří k dovednostem dobré lektorky.

 

Kurz můžete absolvovat také díky videokurzu

Své vzdělávání si nakombinujte, jak potřebujete. Tak i tak má kurz stejnou cenu a můžete své rozhodnutí v průběhu kurzu měnit. Jen pozor na omezenou kapacitu cvičebního sálu /max 20 žen/. Je dobré si fyzické místo rezervovat předem, v on-line prostředí jsou místa neomezená :-). Výhody a nevýhody si asi dokážete uvědomit každá sama. Na živém kurzu je kolektiv a sdílení naživo, u videokurzu sice také, ale v uzavřené fb skupině chatem a Zoomem. Videa jsou pohodlná na doma, živý je živý. /všechny účastnice živého kurzu dostávají v ceně také videokurz/.

 

Chci absolvovat kurz videokurzem

 • Můžete a podívejte se ve svém vlastním čase
  z pohodlí domova
 • Studujte Metodu 3x3 ve svém vlastním pořadí
  začněte tématy, které Vás zajímají a baví
 • Neděláte zkoušky
  zkouška bez prezenční účasti / účasti Zoomem není možná
 • Prezenční kurz si můžete doplnit později
  v některém z dalších běhů a to za poloviční cenu kurzu /místo negarantujeme/
 • Totéž platí pro účast Zoomem
  platíte polovic a poté si můžete dodělat zkoušky a dostáváte také Potvrzení o účasti na kurzu /místo negarantujeme/
 • Videa dostáváte okamžitě po zaplacení videokurzu, všechna najednou
 • Jste také součástí naší společné FB skupiny, společně zde opakujeme, podporujeme se a žijeme tématy pánevního dna
 • Podmínkou Certifikátu Školy pánevního dna je ovšem účast na kurzu prezenčním, nebo s 90% účastí přes Zoom, stejně jako písemná a praktická zkouška
 • účastnice videokurzu dostanou pouze potvrzení o zaplacení videokurzu, ale ne Certifikát Školy pánevního dna

Jaký je rozdíl mezi lektorským kurzem celoročním a tímto 5denním?

 • celoroční kurz je 6 x 3 dny, což je celkem 18 dní
 • 5 denní kurz je 5 denní, tedy třikrát kratší 🙂
 • na celoročním kurzu máme navíc hodiny praxe a každá rovina /tělo - emoce - energie/ trvá ne jeden celý den, ale jeden celý víkend
 • tento 5 denní kurz Vás neopravňuje k výuce technik pokročilého kurzu Tajemství II., celoroční kurz ano, můžete vyučovat základy Metody 3x3 a obohatit si je vlastními poznatky a praxí

Od kdy a kdo může vést vlastní lekce?

 • Od doby, kdy se na to cítíte, ale uvádíte se jako praktikantka Školy pánevního dna, nikoliv jako hotová lektorka Metody 3x3. Tou se stanete až po zkouškách a s Certifikátem.

Další kurzy pro pomáhající profese

 • všechny lektorské a odborné kurzy jsou paralelně na Zoomu a také formou předtočeného videokurzu /díváte se ve svém vlastním pořadí a čase/

 

Kdo na kurz učí? 

 • Kurz si učím celý sama. Vím, co a koho učím ... a ráda učím. 

 

Lektorka kurzu

Fyzioterapeutka s tříletým psychoterapetickým výcvikem v biosyntéze, školou jógy v ČR i Indii, která kdysi, světe div se nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno :-). Škola mi dala jen letmý pohled na svaly tak důležité a zajímavé a osobní příběh podpořil mou zvědavost je objevit víc. Škola pánevního dna již téměř 15 let provází ženy na jejich cestě ke zdraví nejen těla, ale také emocí a ženské energie. Přidejte se k tisícům spokojených účastnic kurzů a pomozte mi odtabuizovat téma tak lidské. 

 

Bonusem navíc jsou videa v ceně kurzu pro všechy

 • Jdete 3 - 7. července 2023 na prezenční kurz do Prahy?
  Dostanete v ceně také všechna videa 🙂
 • Účastníte se kurzu 3 - 7. července 2023 Zoomem?
  Dostáváte také videa

Další příjemní pomocníci k výuce

 • 1
  Krásná výuková skripta pro Vás lektorky
  Motivují, pomáhají předávat dál a tříbí Vaše lektorské dovednosti. Přehledně, stručně pro domácí opakování témat.
 • 2
  Krásná výuková skripta pro Vaše klientky
  Z čeho učíte nyní? Chcete Vaše znalosti předávat dál z našich skript? Pomohou Vaší klientce v kontaktu přes krásné obrázky a pracovní charakter skript. Zapisují si do nich pokroky a osobní prožitky z kurzu.
 • 3
  Krásné výukové obrazy
  Ty růžové, které znáte z našich laických kurzů. No, nejsou lepší než suchá anatomie z anatomického atlasu?

Ukázky ze skript odborného kurzu

Předběžná přihláška

Napište nám do rychlé zprávy něco o sobě, máte-li nějaké dotazy
a poté odešlete vyplněný motivační dotazník.  Uveďte prosím do zprávy, že se jedná o základní lektorský kurz.

 

Motivační dotazník - přijímací pohovor

probíhá formou vyplněním tohoto malého motivačního dotazníčku zde >>

 • účastnice kurzu si vybírám
 • a do kurzu Vás osobně přijmu na základě tlf. rozhovoru
 • věřím, že tak utvoříme konzistentní skupinu na stejné vlně 🙂
 • dokud nebudete přijatá, kurz prosím neplaťte
 • uložte si již nyní tel. Renata Sahani 608 163 190 a očekávejte přijetí 

 

Asistentka toho kurzu

Zuzana Gogelová

Pomůžu Vám s rozhodnutím, který kurz je pro Vás vhodný.
Vyřídíme spolu přihlášku, platbu a další organizační formality. Obraťte se na mě v případě zájmu o pronájem centra Zlín
i výuky Vašich lekcí u nás.

+420 608 637 250

Objednávka
Přihláška pro již přijaté

SLEVY, BONUSOVÉ AKCE A VÝHODY SPLÁTEK SE NESČÍTAJÍ. Vyberte si jen jedno zvýhodnění. 
POZOR: cena na 3 splátky je o 2.000Kč vyžší. 

Další kurzy vhodné pro pomáhající profese

V pohybu
0505

1. VÍKEND - NOVÝ Lektorský kurz 2023

5.5. 2023 - 7.5. 2023Prezenčně Praha + Zoom, záznam
1805

METODA 3x3 PRO FYZIOTERAPEUTKY A PORODNÍ ASISTENTKY 12.900Kč

18.5. 2023 - 21.5. 2023Prezenčně Praha Loona + Zoom, videokurz dostupný již nyní
V pohybu
0206

2. VÍKEND - Lektorský kurz 2023

2.6. 2023 - 4.6. 2023Prezenčně Praha + Zoom, záznam
0307

ZÁKLADNÍ 5DENNÍ LEKTORSKÝ KURZ 13.900Kč

3.7. 2023 - 7.7. 2023Prezenčně Praha Lotus + Zoom + videokurz dostupný již nyní
V pohybu
1407

3. VÍKEND - Lektorský kurz 2023

14.7. 2023 - 16.7. 2023Prezenčně Praha + Zoom, záznam
V pohybu
0408

4. VÍKEND - Lektorský kurz 2023

4.8. 2023 - 6.8. 2023Prezenčně Praha + Zoom, záznam
V pohybu
0809

5. VÍKEND - Lektorský kurz 2023

8.9. 2023 - 10.9. 2023Prezenčně Praha + Zoom, záznam
1409

METODA 3x3 PRO FYZIOTERAPEUTKY A PORODNÍ ASISTENTKY 8.900Kč

14.9. 2023 - 17.9. 2023Prezenčně Praha + Zoom, videokurz dostupný již nyní
V pohybu
2909

6. VÍKEND - Lektorský kurz 2023

29.9. 2023 - 1.10. 2023Prezenčně Praha + Zoom, záznam