608 637 250

Základní
lektorský kurz 5denní - léto 2023

 

3. - 7. července 2023 v Praze
Již bylo ... přejděte na ...

 • Chcete se naučit pracovat s pánevním dnem?
  Ale celoroční kurz je pro Vás moc dlouhý?
 • Již s ženami pracujete
  A chcete Metodu 3x3 zavzít do své již zavedené praxe?
 • Máte chuť strávit první prázdninový týden se svým pánevním dnem?
  Lektorský kurz je pro Vás a Vaši pánev stejně jako pro Vaše klientky ...
 • Vyberte si, jakou formou si chcete kurz udělat
  Přijdete prezenčně do Prahy? Nebo s námi budete na Zoomu? Nebo se podíváte v naší členské sekci na předtočená videa?
 • Pro koho je kurz vhodný?
  Cvičitelky a lektorky pohybových aktivit /fittness, jóga, pilates, SM systém, /, fyzioterapeutky, porodní asistentky, duly, lékařky.

Ilustrační fotografie jsou ze zkoušek lektorského kurzu Zlín léto 2022 a pražského lektiorského kurzu červenec 2023

0
z 16 budoucích lektorek - obsazeno!
se již těší na letní kurz Školy pánevního dna - bylo, bylo, bylo ...
Prezenčně - bylo
Studio Loona, Praha - Karlín 3. - 7.7.2023
Přes Zoom - bylo
On-line ve stejné datum 3 - 7.7.2023
Předtočená videa
Podíváte se na ně ve svém vlastním čase

Mise kurzu je v propojení západu a východu

Tělo - emoce - energie

Škola pánevního dna je mostem mezi váhavým cvičením z letáku a nutností operačního řešení potíží, které jsou častější, než si myslíme. Chcete se stát také lektorkou Metody 3x3? Není to pouze o cvičení těla, ale pečujeme o ženu také v rovině emoční a učíme ji navazovat kontakt s její vlastní ženskou energií. Myslím, že techniky jógy a psychosomatický pohled jsou v dnešní, mnohdy náročné době ne něčím navíc, ale nutností! Vítejte a připojte se k již cca 200 lektorkám školy.

Renata Sahani

 

Cena: 17.700 Kč placeno vcelku
/19.500 Kč placeno na 3 splátky á 6.500Kč/

Motivační dotazník - přijímací pohovor probíhá formou vyplnění tohoto malého motivačního dotazníčku zde >>

 • účastnice kurzu si vybírám
 • a do kurzu Vás osobně přijmu na základě tlf. rozhovoru
 • věřím, že tak utvoříme konzistentní skupinu na stejné vlně 🙂
 • dokud nebudete přijatá, kurz prosím neplaťte
 • uložte si již nyní tel. Renata Sahani 608 163 190 a očekávejte přijetí 

 

Lektorky si do svého kurzu vybírám, vyčkejte prosím na telefonické přijetí.
Těším se na ty z vás, které kurz láká ... 
Renata Sahani

 

Harmonogram
prázdninového lektorského kurzu
prázdniny 2023 - bylo

1. den - 3. července 2023 - PO

Pánevní prožít
Kurz Tajemství I. na vlastní tělo - emoce i energii. Zažijete kurz jako laické ženy s komentáři pod čarou pro vás budoucí lektorky Metody 3x3. Zákulisí metody a osobí prožitek jako výchozí bod k předávání dál. 

2. den - metodika - 4. července - ÚT

Pánevní dno chápat
Metodika, urogynekologie, tři typy úniku moči, prolapsy, zásady cvičení, umění relaxace, cvičení v těhotenství a u dalších potíží a věkových skupin od mladých maminek po porodu po seniorky. Jaké jsou pilíře Metody 3x3? 

3. den - tělo - 5. července - ST

Pánevní dno cvičit
Zdravotní cvičení pánevního dna v různých polohách, s pomůckami i bez. Moderní západní fyzioterapie pro skupinové ženské cvičení. Sestava do kanceláře, pro těhotné ženy i šestinedělky. Praxe a praktické cviky a techniky používání pánevního dna ve všedním dni /nemusíte být zdatná cvičitelka :-)/. 

4. den - emoce - 6. července - ČT

Pánevní dno vnímat
Psychosomatický pohled na pánevní dno a jeho témata, bioenergetická cvičení pánevního pancíře, práce s traumatem a PTSD. 

5. den - energie - 7. července -

Žít jeho energii
Jógové a lehké tantrické techniky PC pumpy, mulabandha i proces probuzení kundalini. Ženská cykličnost a spirituality přes tělo. 

 

Denní časový harmonogram

09:30 - 13:00   oběd   15:00 - 18:30h
/poslední den - v pátek - se končí také v 18:30h tak, aby i energetická rovina byla odučená v jejím plném rozsahu/

 

Nové!

Podmínky pro vydání Certifikátu školy a zkoušky

Platí pouze pro prezenčně účastné ženy v Praze, nebo účastnice přes Zoom jedna na jednu /podzim 2023 a zima 2024/
Nikoliv pro Zoom v rámci prezenčního pražského kurzu. 

Podmínky jsou dne 25. května 2023 rozšířeny ve prospěch těch, které chcete být po tomto krátkém 5denním kurzu lektorkami Školy pánevního dna. Můžete, ale budete v vydání Certifikátu plnit tytéž podmínky jako lektorky kurzu celoročního.

Pokud o Certifikát a jeho výhody zájem nemáte a Metodu 3x3 nebudete učit samostatně, pouze si ji zavezmete jako doplněk do Vaší již hotové a rozjeté praxe, o zkoušky a Certifikát usilovat nemusíte a následující čtení se Vás netýká.

Certifikát u tohoto kurzu NEvydávám ženám s účastí na Zoomu v rámci prezenční Prahy. Je třeba přijet do Prahy naživo i když Zoom přesto dělat budu. Vy, které jste platily v minulosti nižší cenu, nic nedoplácíte 🙂 a můžete plnit podmínky pro Certifikát. 

Výhody stát se certifikovanou lektorkou Školy pánevního dna

 • budete uvedená na webu Školy pánevního dna jako certifikovaná lektorka školy
 • můžete vyučovat celou sestavu Tajemství pánevního dna pohledem západu a východu I. tak, jak jej učí Renata Sahani a to jak skupinově, tak také individuálně, Tajemství II. vyučují pouze lektorky z celoročního kurzu. 
 • můžete si na webu www.skolapanevnihodna.cz inzerovat Vaše vlastní kurzy zde >>
 • můžete ním na webu školy svůj medilonek zde >>
 • stáváte se členkou naší Komunity lektorek Školy pánevního dna s členstvím v podpůrné komunitě s dárky uvnitř
 • můžete se zviditelnit v online projektu školy Je to v suchu a natočit Vaše vlastní cvičební, nebo teoretické video
 • můžete vést lekce v novém projektu školy Online tělocvična pánevního dna
 • budete se zdrama účastnit náslechového kurzu Renaty Sahani Tajemství I+ II. PO lektorském kurzu a to i Zoomem
 • stanete se součástí lektorské komunity v uzavřené fb skupině Komunita lektorek Školy pánevního dna

Co je třeba k vydání Certifikátu školy splnit a do kdy?

vše najdete v bodě č.12 obchodních podmínek přesněji

Po dokončení 5 denního kurzu budete mít čas na sbírání hodin praxe a další podmínky vydání Certifikátu tak, abyste na konci srpna, nebo začátkem září 2023 úspěšně složila zkoušku. Zkoušky můžete dělat také později s dalšími a dalšími lektorskými kurzy. 

1. o certifikát můžete zažádat u celoročního kurzu všechny účastnice - to znamená vy z prezenčního kurzu, ale také Zoomu, anebo i záznamových videí 
- u 5 denního kurzu pouze vy s prezenční účastí v Praze, nebo kurzy přes Zoom jedna na jednu /podzim 2023 a zima 2024/
- u kurzů Covidových všechny účastnice s živou účastí
- u kurzů pro fyzio všechny účastnice s živou účastí
2. dále je třeba před zažádáním o Certifikát složit praktickou zkoušku 
3. složit písemnou zkoušku /45min/
4. doložit 70 hodin praxe ve vedení Metody 3x3
5. napsat závěrečnou práci na Vámi zvolené téma ohledně pánevního dna /min 2xA4/
6. napsat osobní sebereflexi z kurzu a s Metodou 3x3 v osobním životě /min 1xA4/
7. zajdete si alespoň 1x na náhled / náslech celodenního kurzu k Renatě Sahani /nebo jiné lektorce / a to až PO lektorském kurzu/, který teď budete vnímat zcela jinak, u Renty sahani můžete i přes Zoom
8. a poslední novou podmínkou je, že chci vidět jednu celou ukázkovou Vámi vedenou min 45minutovou lekci Metody 3x3, kde budou všechny 3 roviny, ne jen cviky těla! tu můžete buď natočit v rámci svých lekcí, nebo odučit nějakou lekci v Online tělocvičně školy přes Zoom

Své kurzy můžete vést okamžitě po kurzu

coby praktikantka a sbíráte na nich praxi, po 70h praxe zažádejte o Certikát lektorky Školy pánevního dna, Metody 3x3

Co znamená Zoom jedna na jednu

Pokud jste na Zoomu v rámci prezenčního skupinového kurzu, nedokážu vám dám tolik pozornosti, neslyšíte třetinu komentářů zejména od přítomných účastnic a moje reakce na ně ... Zatímco když jsme na Zoomu všechny včetně mě, je kurz pro Vás i mě přehlednější, více z něj vytěžíte a i mě se daří být v lepším kontaktu s vámi. Tento formát základního lektorského kurzu můžete využít na podzim 2023 a zima/jaro 2024. Bude mít formát 5 sobot výhradně a jen přes Zoom "jedna na jednu". Kalendář kurzů Renaty Sahani je tady >>

Nejbližší termíny zkoušek

Na zkoušku je třena se předem hlásit u asitentky kurzu Zuzka Gogelové, vybrete si jeden,nebo druhý termín, další termíny budou vypsané zase za půl roku cca jaro 2024, na Certikát maté 2 roky od ukončení kurzu

 • sobota 26. srpna 2023 /může být i Zoomem/, nebo

 • sobota 2. září 2023 /může být i Zoomem/

 • podzim 2023 přes Zoom /termín upřesníme/

 • a další termíny 2024 naživo i přes Zoom /přesné termíny upřesníme později/

Pro Certifikát je požadavek účasti 90 %

To znamená, že jeden půlden můžete chybět na Zoomu, nebo prezenčně v Praze a nahradit si zameškaná témata předtočenými videi. 

Pouhé potvrzení o účasti na kurzu

Nechcete dělat zkoušky? Tak dostanete jen potvrzení o účasti s vyznačením počtu hodin kurzu a obsahem kurzu. Znalosti z kurzu můžete používat ve své již zavedené praxi /nikoliv natáčet videokurzy s Metodou 3x3, ne online kurzy se záznamem atd. viz obchodní podmínky. Potvrzení o účasti dostávají pouze účastnice prezenčního kurzu a kurzu přes Zoom, nikoliv anonymní majitelky předtočeného videokurzu. Po tomto 5denním kurzu se NEstáváte oficiální lektorkou Metody 3x3. K tomu si zvolte variantu s Certifikátem. 

 

Ilustrační fotografie jsou ze zkoušek posledního lektorského kurzu Zlín 2022

 

Časový harmonogram na videu pro tento 5denní kurz neplatí! Daný je harmonogramem psaným na této stránce výše

 

Časový harmonogram na videu pro tento 5denní kurz neplatí! Daný je harmonogramem psaným na této stránce výše

 

 

Obsah kurzu

Pro koho je kurz přínosný?
pro cvičitelky pilates, trenérky fitness, lektorky jógy, HJ, učitelky pohybu, tělesné výchovy, fyzioterapeutky, zdravotní sestry, porodní asistentky, lékařky, ale také masérky a dotekové terapeutky všeho druhu, tanečnice ...

Pro ty z vás, které pracujete na sebe, nebo pod jiným zařízením

 • s ženami obecně /již něco někde vedete/
 • s mladými maminkami v těhotenství, po porodu například v rámci přípravy k porodu
 • se seniorkami například v sociálních službách
 • s dívkami, studentkami například ve školství
 • s ženami v ordinaci i jako sestra
 • s ženami na seberozvojových seminářích

Koho do kurzu neberu?
Pokud nemáte žádnou zkušenost s organizací seminářů, se cvičením obecně alespoň na laické bázi - chodíte někam něco cvičit. Kurz nebude vhodný jako rekvalifikace z kanceláře bez alespoň přibližného povědomí o fungování OSVČ /osoby samostatně výdělečně činné/.

Co můžete očekávat?
Nebude to jen "o nich", ale také o Vás. Kurz je sebezkušenostní a často přelomovým obdobím nejen ve Vaší profesní kariéře, ale i osobním životě. Čím je pánevní dno pro Vás samotnou?

Co se na kurzu naučíte?

 • TEORIE - tělo / emoce / energie
  Již 12 let vedu kurzy pánevního dna pro ženy. Příběhy se opakují a zkušenosti jsou od toho, aby se předávaly dál. Dostanete teoretický základ ke všem 3 rovinám a také k typům potíží, se kterými ženy na kurzy chodí. Každá věková kategorie má svá specifika. Předám Vám to nejlepší, co umím. Moderní fyzioterapetické přístupy, psychosomatické techniky a také jógu pánevního dna.
 • PRAXE - tělo / emoce / energie
  Naučené techniky budeme také praktikovat. Vyzkoušíte si vedení lekce, dostanete zpětnou vazbu a postupně získáte sebedůvěru. Zejména vy, které zatím dostatek praxe nemáte.
 • METODIKA - umět sama cvičit, neznamená umět to naučit druhé.
  Metodika Školy pánevního dna je prostá: učit jen to, co jsem sama zažila. Ale přeci jen jsou určitá pravidla v předávání informací, která fungují na 100 %. Pamatujete si například, jak jste se naučila na kurzu cvičit jen na 10 % intenzity? Vlastním prožitkem, že? Jak rychle Vám kurz utekl? Nudila jste se? Jakto?

 

Dopřát účastnicím vlastní prožitek, mít připravený "scénář", to vše jsou dovednosti, které přicházejí praxí a pečlivou přípravou na kurz. Jak vlastně zvládat emoce účastnic? ... prevence syndromu vyhoření ... to vše patří k dovednostem dobré lektorky.

 

Chci absolvovat kurz jen videokurzem / záznamem

 • Můžete, podívejte se na záznamová videa ve svém vlastním čase
  z pohodlí domova
 • Studujte Metodu 3x3 ve svém vlastním pořadí
  začněte tématy, které Vás zajímají a baví
 • Neděláte zkoušky
  zkouška bez prezenční účasti, nebo Zoom "jedna na jednu" není možná
 • Prezenční kurz si můžete doplnit později
  v některém z dalších běhů a to za poloviční cenu kurzu /místo negarantujeme/

Milé ženy, chráním si své know how, takže ...

i u vás chci předem vyplnit motivační dotazník a videokurz Vám musím povolit.

Videa dostáváte okamžitě po zaplacení videokurzu, všechna najednou.

Bonusem navíc jsou videa v ceně kurzu pro všechy

Takhle to vypadá uvnitř členské sekce na webu

Všechny lekce lektorského kurzu jsou zaznamenané na videa a máte je uložené ke stuijním účelům uvnitř členské sekce na webu. Sem získáte osobní přihlašovací údaje a můžete si opakovat a studovat, kdy potřebujete Vy. 
Tento bonus mají účastnice kurzů prezenčních, ale také přes Zoom a samozřejmě vy, které si koupíte jen videokurz. 

Další příjemní pomocníci k výuce

 • 1
  Krásná výuková skripta pro Vás lektorky
  Motivují, pomáhají předávat dál a tříbí Vaše lektorské dovednosti. Přehledně, stručně pro domácí opakování témat.
 • 2
  Krásná výuková skripta pro Vaše klientky
  Z čeho učíte nyní? Chcete Vaše znalosti předávat dál z našich skript? Pomohou Vaší klientce v kontaktu přes krásné obrázky a pracovní charakter skript. Zapisují si do nich pokroky a osobní prožitky z kurzu.
 • 3
  Krásné výukové obrazy
  Ty růžové, které znáte z našich laických kurzů. No, nejsou lepší než suchá anatomie z anatomického atlasu?

Ukázky ze skript odborného kurzu

Kdo kurz učí? 

Kurz si učím celý sama. Vím, co a koho učím ... a učím ráda

 

Lektorka kurzu

Fyzioterapeutka s tříletým psychoterapetickým výcvikem v biosyntéze, školou jógy v ČR i Indii, která kdysi, světe div se nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno :-). Škola mi dala jen letmý pohled na svaly tak důležité a zajímavé a osobní příběh podpořil mou zvědavost je objevit víc. Škola pánevního dna již téměř 15 let provází ženy na jejich cestě ke zdraví nejen těla, ale také emocí a ženské energie. Přidejte se k tisícům spokojených účastnic kurzů a pomozte mi odtabuizovat téma tak lidské. 

 

Předběžná přihláška

Motivační dotazník - přijímací pohovor probíhá formou vyplnění tohoto malého motivačního dotazníčku zde >>

 • účastnice kurzu si vybírám
 • a do kurzu Vás osobně přijmu na základě tlf. rozhovoru
 • věřím, že tak utvoříme konzistentní skupinu na stejné vlně 🙂
 • dokud nebudete přijatá, kurz prosím neplaťte
 • uložte si již nyní tel. Renata Sahani 608 163 190 a očekávejte přijetí 

 

Napište nám do rychlé zprávy něco o sobě, máte-li nějaké dotazy
a poté odešlete vyplněný motivační dotazník.  

 

Reference 

Nejsem prvoplánově terapeutka, ale ženy si ke mě chodí na radu už snad od střední. Je to moje nějaká vlastnost, co přitahuje kamarádky a kamarádky kamarádek. Teď, když jsem doma a děkuju, že si to můžu dovolit, to zesílilo. Tento kurz byl pro mě takovým vodítkem, jak s ženami mluvit. V čem jim můžu být nápomocná. Intimní věci kolem sexu a to, že se počůrávají nejsou pro mě tabu a teď už vím, jak jim pomoct líp.
Táňa53 let, doma
Děkuju moc za kurz plný přesně toho, na co jsem hledala odpovědi snad všude. Dělám jógu, ale i v tomto cvičení mi něco chybělo Až teď vím, že energetická rovina. Budu poctivě cvičit a uvidím, kam se dostanu, ale základy a podklady mám. Teď už je to na mě.
Míša20 let, studentka
Co mi kurz dal? Jsem léčitelka a kartářka. Cvičení jsem se tak trochu obávala, ale můsím říct, že tohle mě fakt překvapilo. Kurz byl naprosto perfektně vedený, celistvý a co víc, naučila jsem se cvičit pánevní dno úplně jinak, než jsem si myslela, že se to bude odehrávat. Mám spoustu žen, které to potřebují a vrhám se do toho Renatko, jako do všeho pohlavě a hned. Zakládám malé studio a začnu s malými skupinkami už teď. Děkuji za důvěru přijetí do kurzu.
Lucie, 38let

FAQ nejčastější dotazy

Všimla jsem si, že je kurz dražší

Ano, cenu zvedlo rozšíření o možnost Certifikátu a zkoušek, péče o lektorskou komunitu a další služby

Již s ženami pracuji, stačí mi jen Potvrzení o absolvování kurzu

Je na Vás, jak se chcete po kurzu navenek prezentovat a kde hledat klientelu. S námi to může být jednodušší. Zkoušky a hodiny praxe jsou taky motivací kurz pojmout opravdu zodpovědně a vážně, což se vždy v práci s lidmi vrátí a klientky to ocení. Stanete se součástí fajn kruhu žen, kde se vzájemně podporujeme a učíme jedna od druhé. Komunita je přirozené zázemí pro Vaše lektorské Já.

Otázka

Zeptejte se nás emailem, odpovíme ...

Jaký je rozdíl mezi lektorským kurzem celoročním a tímto 5denním?

 • celoroční kurz je 6 x 3 dny, což je celkem 18 dní
 • 5 denní kurz je 5 denní, tedy třikrát kratší 🙂
 • na celoročním kurzu máme navíc hodiny praxe a každá rovina /tělo - emoce - energie/ trvá ne jeden celý den, ale jeden celý víkend
 • oba kurzy Vás opravňují k výuce kurzů Tajemství I. a u celoročního je to navíc i Tajemství II. 

Od kdy a kdo může vést vlastní lekce?

 • Od doby, kdy se na to cítíte, ale uvádíte se jako praktikantka Školy pánevního dna, nikoliv jako hotová lektorka Metody 3x3. Tou se stanete až po zkouškách a s Certifikátem podmíněným hodinami praxe. 

Další kurzy pro pomáhající profese

 • všechny lektorské a odborné kurzy jsou paralelně na Zoomu a také formou předtočeného videokurzu /díváte se ve svém vlastním pořadí a čase/

 

Asistentka toho kurzu

Zuzana Gogelová

Pomůžu Vám s rozhodnutím, který kurz je pro Vás vhodný.
Vyřídíme spolu přihlášku, platbu a další organizační formality. Obraťte se na mě v případě zájmu o pronájem centra Zlín
i výuky Vašich lekcí u nás.

+420 608 637 250
zuzka@skolapanevnihodna.cz

Objednávka
Přihláška pro již přijaté

SLEVY, BONUSOVÉ AKCE A VÝHODY SPLÁTEK SE NESČÍTAJÍ. Vyberte si jen jedno zvýhodnění. POZOR: cena na 3 splátky je o 1.800Kč vyšší. 

Další kurzy vhodné pro pomáhající profese

2809

CELOROČNÍ LEKTORSKÝ KURZ CELKEM 6 VÍKENDŮ od 33.700Kč

28.9. 2023 - 30.9. 2023Prezenčně Praha + Zoom, předtočený videokurz můžete mít ještě dnes
1410

ZOOM ZÁKLADNÍ 5DENNÍ LEKTORSKÝ KURZ I. 21.900Kč

14.10. 2023 - 16.12. 20235x sobota přes Zoom, předtočená videa dostáváte ještě dnes
1410

ZOOM ZÁKLADNÍ METODA 3x3 PRO FYZIOTERAPEUTKY I. od 12.900Kč

14.10. 2023 - 16.12. 2023 5x sobota přes Zoom, předtočená videa dostáváte ještě dnes
1002

ZOOM POKROČILÝ 5DENNÍ LEKTORSKÝ KURZ II. od 21.900Kč

10.2. 2024 - 27.4. 20245x sobota přes Zoom, předtočená videa dostáváte ještě dnes
1002

ZOOM POKROČILÝ METODA 3x3 PRO FYZIOTERAPEUTKY II. od 12.900Kč

10.2. 2024 - 27.4. 20245x sobota přes Zoom, předtočená videa dostáváte ještě dnes
0706

CELOROČNÍ LEKTORSKÝ KURZ CELKEM 6 VÍKENDŮ od 33.700Kč

7.6. 2024 - 9.6. 2024Prezenčně Praha, nebo Zoom přímo z kurzu, předtočený videokurz dostáváte ještě dnes
2006

I. ZÁKLADNÍ METODA 3x3 PRO FYZIOTERAPEUTKY od 12.900Kč

20.6. 2024 - 23.6. 2024Prezenčně Praha, nebo Zoom přímo z kurzu, předtočený videokurz dostáváte ještě dnes
0307

I. ZÁKLADNÍ 5DENNÍ LEKTORSKÝ KURZ Licence k Tajemství I. od 21.900Kč

3.7. 2024 - 7.7. 2024Prezenčně Praha, nebo Zoom přímo z kurzu, předtočený videokurz dostáváte ještě dnes
2407

II. POKROČILÝ 5DENNÍ LEKTORSKÝ KURZ Licence k Tajemství II. od 21.900Kč

24.7. 2024 - 28.7. 2024Prezenčně Praha, nebo Zoom přímo z kurzu, předtočený videokurz dostáváte ještě dnes