Škola pánevního dna Renaty Sahani
Slevový kód: PREDPRODEJVIDEOKURZ - do půlnoci 3. září je kurzovné sníženo o 30% z ceny

Je to v suchu

7 denní videokurz prevence úniku moči
+ následné 3 měsíční provázení v uzavřené FB skupině

JE TO V SUCHU >>

2.500Kč
Máte únik moči? Tak pojďte se dozvědět informace a rychle začít cvičit. Cviky, poradna, motivace, informace. Online živá podpora v uzavřené FB skupině s lektorkou tohoto kurzu Renatou Sahani. ZAČÁTEK: kdykoliv, vlastní tempo, videa k dispozici min 1 rok

cvičení - informace - poradna - pomůcky 
řešení a úspěch!

O čem to je?

O Vás,
o Vašem pánevním dnu a tzv. kontinenci /udržení moči/. Pojďme o tomto tabu mluvit. My můžeme, jsme Škola pánevního dna. A Vás do toho zveme také. Pojďte se naučit ty správné cviky, které opravdu pomohou. Kdo se má v těch typech inkontinence vyznat, že? Porozumět tomu, co je pro který typ vhodné řešení? Pomůžeme Vám s tím. Cvičení je vždy metoda první volby. Cvičit je třeba také pokud zvolíte operační řešení Vašich potíží, takže nic neztratíte, naopak. Získáte. Získáte sebevědomí a kontrolu nad všemi těmi nepříjemnými příhodami, které vás provází možná již déle. Kapky v kalhotkách, kýchání se skříženýma nohama ... A pojďme si rovnou říct, že jsou častější, než si myslíme. A to i mezi ženami v našem blízkém okolí. Kdo by o tom mluvil? Sociální problém se tak mísí se zdravotním a najít vhodné řešení může být pro laika velmi těžké. Googlovat cviky jste asi již zkusila. Brožuru jste dostala ... Není jednoduché své pánevní dno správně najít. Jen pozor! Špatně prováděné cvičení může dokonce naše potíže ještě zhoršit. 

Proč operovat když můžeme cvičit? Samozřejmě každé tělo má své limity a někdy dáme západní medicíně možnost nám svými moderními postupy pomoci. Operaci tzv. pásky, nebo mřížky nám doporučí zkušený urogynekolog, jehož návštěvu Vám rozhodně doporučujeme. Stejně jako jeho/její souhlas se zahájením cvičení podle tohoto videokurzu. 

Fyzioterapie pánevního dna - zdravotní cvičení

 • vysvětlíme Vám rozdíly stresové inkontinence a hyperaktivního měchýře
 • doporučíme Vám vhodné postupy pro Váš typ úniku, věk, fyzickou kondici a životní styl
 • starší žena se sedavým povoláním bude potřebovat jiný přístup než mladá maminka se třemi dětmi, zahradou a velkým domem věčně v poklusu :-), každá jsem jiná a každé z nás vyhovuje jiný přístup, slyšíme na jinou motivaci a řešíme jiné doprovodné téma
 • tento 7 denní program vás provede a také udrží na Vaší cestě k výsledkům

Psychosomatika úniku moči

Jaké to je "neudržet", muset vydržet, zadržet anebo úplně pustit? Je to Vaše téma? Objevuje se Vám i v jiných oblastech života, než při úniku moči? Pokud budete chtít, můžete se na své potíže podívat i z tohoto úhlu pohledu. V našem těle se nic neděje náhodou a tak se vypravíme do naší první "nehody" a jejich okolností. Kdy to bylo? Byla jste sama? Nebo na veřejnosti? Jak jste se cítila? Co následovalo potom? Práci s emocemi při úniku moči považuji za součást návratu ke zdraví. Budeme cvičit tzv. bioenergetocké cvičení pánve a naučíme se techniky udržení v energetické rovině. Všechny tato cvičení a techniky jsou nepovinné a mohou i nemusí se stát součástí pochopení Vaší inkontinence.

Dalším tématem spojeným s vyměšováním, je čištění jako takové. Moč jako symbol vody, emocí, vztahů. I sem se společně můžeme, ale nemusíme ponořit. Inspirovat se v celistvém pohledu ovšem velmi doporučuji.
V uzavřené FB skupině Je to v suchu Vás budou čekat na toto téma malá emočně laděná cvičení, vizualizace i meditace.

Léky ano/ne? A co nějaké bylinky?

Někdy je třeba si nechat na přechodnou dobu pomoct postupy západní medicíny. Ve FB skupině probereme Vaše zkušennosti s výživovými doplňky z lékárny, s léky i moderními zákroky "omlazení laserem" a podobně. Každá máte svůj názor, svůj pohled a v našem videokurzu preferujeme zdravý rozum a hlavně jedna druhou sebe navzájem. Víme, že se často s únikem moči pojí záněty močových cest. I zde dostanete inspiraci a rady a to od našeho spřáteleného urologa MUDr. Jiřiho Musila ze společnosti UroGyn >>

S plenkou na rande! To raději vůbec?

Únik moči je z velké míry problém také sociální a jestli patříte také mezi ženy, které si plánují trasu svých pochůzek ve městě podle veřejných toalet, tak to je už nejvyžší  čas to řešit! Zlehčování a odkládání celé situace nám nepomůže a tak je možná právě teď s blížícím se létem dobrá příležitost s tím něco udělat. Dovolená, relaxace na chalupě a pomalejší pracovní tempo k tomu přímo nahrávají. Inkontinenční vložky budete moci opět nechávat doma a můžete se znovu cítit sebevědomě a jistě. S dětmi to bude na trampolíně opět legrace a letní rande bez vložky! :-) No? Lístky do kina zase doprostřed, ne na kraj a tu oblíbenou bílou sukni ze skříně ven! 
Neměla byste chuť vyzkoušet některou ze zdravotních pomůcek na zmírnění potíží s udržením moči? 

Kdo vás bude provázet?

Renata Sahani /54 let/. Jsem fyzioterapeutka, která světe div se také kdysi nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno! Stahovala jsem všechno, co jsem "tam dole" našla :-). Ale výsledky nepřicházely. A tak jsem se začala vzdělávat dál a hlouběji. Nyní mám po 13 letech praxe a sbírání zkušenností svou školu - Školu pánevního dna s vlastní metodu cvičení. Kurzy Tajemství pánevního dna pohledem západu i východu jsem provedla bezmála 5000 spokojených žen a v Metodě 3x3 si školím své vlastní lektorky. Je jich aktivních přibližně 100 a vedou kurzy po celé ČR a SR. Provedu Vás osvědčenými, cviky a technikami, podpořím v motivaci cvičit a uspět. Naučím Vás zdravotní cvičení pánevního dna. Tento videokurz Je to v suchu budete doporučovat svým kamarádkám, protože pomáhá. 

Moje vzdělání: Fyzioterapie a další postgraduální kurzy pánevního dna /kurz v Rehaspringu u paní Ingrid Špringrové Palaščákové, Ostravský koncept, PhDr. Petra Vondrašová, PhD., MUDr. Otčenášek a další /.
Sama jsem kdysi zažila poporodní únik moči /díky cerkláži jsem byla ke konci těhotenství 3 měsíce téměř ležící/ a vím, co jsou potíže díky hormonálním změnám v menopaouze. /54 let/. Ano, je nepříjemné si tyto potíže přiznat a začít řešit, vše se tak dobře odkládá!? Ale nestojí to za to. Proč se nechat operovat, když můžeme cvičit? Více o mě >>

 

Proč se nechat operovat,
když můžeme cvičit?!


Váš 7 denní program na doma

 • videokurz máte stále doma, můžete se k němu kdykoliv vracet 
 • je koncipován jako 7 denní program, který si ale začínáte kdykoliv, jdete si svým vlastním tempem
 • k videokurzu máte podporu v uzavřené FB skupině Je to v suchu, do kteríé Vás ihned po zakoupení videokurzu pozveme /přístup máte minimálně 3 měsíce/
 • ihned po zakoupení dostanete 7 návodných předtočených videí v délce 15 - 20minut
  /najdte je v neveřejné členské sekci toho webu a to po dobu minimálně jednoho kalendářního roku/
 • 1x týdně si můžete pustit novou krátkou živou on-line Lekci s Renatou Sahani, nebo akreditovanou lektorkou školy
 • v ceně kurzu máte i živou FB poradnu s možností osobních dotazů
 • zažijete sdílení, motivaci a podporu ve FB komunitě stejně naladěných žen
 • a další a další typy, cviky, motivační postíky, doporučení, legrace i vážně

Obsah

Svá videa dostáváte všechna najednou. Každý den má samostatnou přehlednou webovou stránku.

1. DEN - 2 videa    Anatomie a funkce pánevního dna + Kalhotkový dech
2. DEN - 2 videa    Přípravné cviky, "rozcvička" + Nácvik relaxace pánevního dna
3. DEN - 2 videa    Cvičení 3 vrstev pánevního dna, jejich propojemí + 3 typy úniku moči
4. DEN - 1 video    Používání pánevního dna ve všedním dni + Zásady cvičení a vedlejší účinky
5. DEN - 1 video    Pokročilé cvičení pánevního dna, zásobník cviků na doma
6. DEN - 1 video    Zásobník dalších cviků
7. DEN - 1 video    Pomůcky a hračky, zdravotní pomůcky jako dočasná pomoc při úniku, Venušiny kuličky :-)

Proč se nám to vůbec děje?

Proč pánevní dno a svěrače neplní svoji správnou funkci a my máme občas mokro v kalhotkách?
Na vině je údajně naše "bílá rasa" a DNA, která k tomu prostě inklinuje více než rasa žlutá, či černá. Afričanky se prý mají :-). Ale já vidím jako fyzioterapeutka velkou spíš velkou potíž v našem životním stylu, nedostatku pohybu, anebo naopak velké přetížení /vrcholový sport, mateřská/. Máme oslabený hluboký stabilizační systém. Nepřítelem je obezita, kouření, zvedání těžkých břemen v zaměstnání. Nástřih hráze anebo ne hladký porod dávají našemu pánevnímu dnu také svou lekci. Doporučení k péči o jizvu dostanete uvnitř uzavřené FB skupiny. 

To je jen pro ty mladé / staré

Ne. Cvičení pánevního dna je pro každou z nás. Každý věk má to své ... Mladé maminky po porodu znají poporodní únik moči. Zralé ženy mají pokles pánevního dna díky snížené hladině ženských hormonů
Cvičení bychom měly konec konců umět i preventivně! Jako součást péče o své tělo a zdravého životního stylu. 

Jste velbloudice? Nebo čůráte preventivně?

I naše vyměšování má svá pravidla a svůj zdravý průběh. Neměly bychom chodit často, ale ani moc málo a také rozhodně nezadržovat nucení na močení déle než je nezbytně nutné. Nejsme přeci velbloudice! :-). Že se dá močový měchýř vyprázdnit " do zásoby", předem, zrovna když jdeme ven? To je přeci taky logický nesmysl. Stejně jako posilování pánevního dna přerušováním čůrání. Nejsme v minulém století! Fyzioterapie je dnes již mnohem dál. Pojďme si všechny tyto Mýty a omyly okolo močové inkontinence v našem videokurzu Je to v suchu vysvětlit, objasnit a hlavně najít řešení nová, užitečná a funkční. Změňte své návyky. 

Pro koho je tento videokurz vhodný

 • pro ženy zdravé jako prevence a součást zdravého životního stylu
 • pro ženy s již vzniklými potížemi pánevního dna /pokles, prolaps, únik moči/
 • pro ženy od prvního porodu do 80 let /předporodní únik moči je opravdu vzácný/
 • pro ženy zvyklé cvičit, ale také ty pohybově nepolíbené :-)

Co se v něm naučíte

 • vysvětlím vám anatomii a správnou funkci pánevního dna 
 • naučim vás jednoduché cviky 
 • dozvíte se informace o 3 typech močové inkontinence /úniku moči/

S čím vám může videokurz pomoci

 • se začínajícím únikem moči /močovou inkontinencí/
 • s poklesem dělohy
 • s prolapsem dělohy, přední, nebo zadní stěny poševní
 • s povoleným pánevním dnem po porodu, či v menopauze

Co když nebudu cviku rozumět?

Videa jsou jasná a srozumitelná. Točila jsem je s letitou praxí vedení živých kurzů. Mám zkušenost kde se dělají chyby. Cviky jsou zvoleny tak, aby byly co nejjednodužší, ale účinné. Pokud byste přeci jen něčemu nerozuměla, 
v uzavřené FB skupině spolužaček kurzu odpovídám na dotazy v četu i 1x týdně na živo ve videoporadně.
/nemáte-li FB, rozumím, ale v tomto případě by jste šidila sama sebe/.

Jak výuka probíhá

 • na videa kurz se díváte sama v pohodlí svého domova
 • potřebujete k tomu mobil, tablet, nebo notebook /počítač/ s průměrně rychlým internetem
 • v uzavřené FB skupině vysíláme poradnu NAŽIVO a streem NAŽIVO
  /pro vás nepovinné/

Zase si jít zaběhat!

Už to není co to bývalo? Ale zase bude!

Cena: 2.500Kč

7 denní videoprogram + následné 3 měsíční provázení v uzavřené FB skupině,
online lekce cvičení, online živá FB poradna

Ukázky z videokurzu Je to v suchu

Bonusy navíc pro videokurz Je to v suchu

 • 1
  Provázet Vás budu v uzavřené FB skupině
  Zde se můžete ptát, zacvičíme si 1x TÝDNĚ ONLINE. Máte k dispozici PORADNU. Přístup k této podpoře máte po dobu 1 roku od zakoupení videokurzu. Takže máme čas ... Nepovinné.
 • 2
  Dostáváte všechna videa NAJEDNOU
  Také mám ráda přehled a jdu si ráda svým vlastním tempem. Můžete i Vy. Všech 7 dní dostanete najednou a zvolíte si Vaše tempo.
 • 3
  ŽIVÉ ONLINE LEKCE cvičení Je to v suchu
  Tak jsme se všechny díky coronavirové době věřím zabydlely v online svět a tak toho pojďme využít. Bude me spolu cvičit a opakovat si techniky z videí. Naučíme se i nějaké nové. Těším se.
 • 4
  ŽIvá online PORADNA pro Vás
  Někdy je třeba se ujistit, zeptat, nechat si doporučit. Využijte poradny por sebe.
 • 5
  Do FB skupiny máte přístup MINIMÁLNĚ 3 měsíce
  ve společném rytmu a naladění je dost času na to se cvičení opravdu naučit a užít si všech bonusů

Doporučuji Vám 

 • Zkombinujte si videokurz s kurzem živým
  Kurz Je to v suchu vypisuji na podzim v novém školním roce také jako celodenní živý kurz /poue Zlín/. Může být pro vás hodnotným zpestřením a propojením naučeného online. Samozřejmě že není podmínkou. Na stejnijmenný živý kurz máte jako majitelka videokurz 20% slevu. Slevový kód je: mamvideokurz. Termíny si najděte v kalendáři kurzů a musíte se přihlásit! Po naplnění kapacity čekáte až na jaro 2021.

A co když nemám facebook?

To by byla škoda. Přišla byste o podstanou část programu. Na videa FB nepotřebujete. 
Co když FB mám, ale chci zůstat anonymní?
Opět stejná opověď. Můžete, ale ...

Uzavřená FB skupina

Je to v suchu >>

Jak to vypadá uvnitř?

 

Test typu úniku moči /inkontinence/

Test je pouze a jen orientační. jeho účelem je osvěta, nikoliv přesná diagnostika. Tu musí udělat rozhodně vždy Váše ošetřující lékařka/lékař. Test byl vytvořen laickým jazykem a pro lepší pochopení  problematiky laickou veřejností. Cílem je informovanost a motivace k iniciativě své potíže řešit.
Renata Sahani

Nevyhovují Vám videa a chcete se potkat živě?

Doplňte si videokurz kurzem živým

Zajistíte si tím bonusovou cenu pro oba.
Pojďte o tom mluvit. Močová inkontinence není tabu. Živé setkání a kontakt, sdílení, soubytí ... hledání a inspirace ... V dnešní Corona době "rozestupů" je třeba se naopak spojit, propojit a být spolu. Bytím spolu vzniká cosi, co se nevejde do on-line světa a ani do písmenek anotace kurzu. Zažívám to na svých kurzech již léta a zažijeme to také na tomto našem kurzu věnovaném odtabuizování tématu úniku moči. Živý je živý.

JE TO V SUCHU ŽIVÝ >>

19. září 2020
Lektorka: autorka Metody 3x3, Renata Sahani, Čas: 10:00 - 16:00h, /č.20/02, Kontakt: asistentka Darja Janíčková, Cena: 2.300 Kč

JE TO V SUCHU ŽIVÝ >>

21. listopadu 2020
Lektorka: autorka Metody 3x3, Renata Sahani, Čas: 10:00 - 16:00h, /č.20/11, Kontakt: asistentka Darja Janíčková, Cena: 2.300 Kč.

JE TO V SUCHU ŽIVÝ >>

14. května 2021
Lektorka: autorka Metody 3x3, Renata Sahani, Čas: 10:00 - 16:00h, /č.21/07, Kontakt: asistentka Darja Janíčková, Cena: 2.300 Kč.

Reference na videokurz Je to v suchu

Reference jsou z živých kurzů Pánevní dno vpohybu v Pražském Pcentru

Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Mám za sebou pásku a nepomohla mi. Nikdy jsem necvičila a ani mi to nikdo nedoporučil. Tak to jsem naštvaná, ale díky, že alespoň dnes. Mám zase naději a docela se těším až začnu pořádně cvičit.
Pavlína65let, zahrádka a důchod :-)
Malá se narodila rychle a po porodu to byla opravdu katastrofa! Sexuální život? O tom nebyla ani reč. Únik moči trval měsíce. Až teď mám čas se dát do pořádku, ale stejně to vidím s malou za zády bledě. Zkusím všechno. Chceme druhé, tak se chci dát do pořádku.
Evka, 33 letmateřská
Tak tohle by se mělo učit povinně. Jakto že to neví moje máma a tety? A já myslela, že je to dědičné. Dědičné je asi věci neřešit a odkládat.
41 let,Milena

FAQ

Nejčastější dotazy před zakoupením videokurzu

 • Již jsem u Vás na kurzu Tajemství ženského pánevního dna pohledem západu i východu byla, najdu zde něco nového? /byla jsem u jiné lektorky/. Ano najdete. Dostanete praktické cviky navíc, stanete se členkou živé uzavřené FB skupiny s inspiracemi a poradnou a živým online cvičením.
 • Mám váš "starý" videokurz Tajemství pánevního dna I. a II., najdu zde něco nového?
  Videa jsou stejná i když v nových šatičkách a navíc doplněna novými krátkými 3-4 minutovými videi a doproučeními. Navíc je v tomto videokurzu FB podpora a poradna, komunuita žen cvičících podle stejných návodů, živá online cvičení.
 • Mám kurz pánevního dna u jiných lektorů /chodila jsem na fyzioterapii/, bude mít pro mě kurz smysl?
  Nevím. Záleží kurz od kurzu. A ordinace od ordinace. Pokud máte pocit, že své pánevní dno vnímáte a cvičíte správně, vaše původní cvičení vám pomáhá, tak jaká je motivace koupě tohoto videokurzu?
  Pokud vám dosavadní  techniky nepomohly, můžete zkusit spíše ucelenější  videokurz Tajemství ženského pánevního dna I. >>, kde se pracuje i s emoce a energií pánve.
 • Mohu si koupit videokurzů víc?
  Ano, můžete. Budete členkou i více FB skupin a na webu si budete mezi videokurzy přepínat v přehledné navigaci videokurzův patičce uzavřeného webového rozhraní
 • Co když mi kurz nepomůže
  Každá jste jiná a každá potřebujete jiné vedení. I když pro Váš úspěch udělám maximum, může se stát, že cviky a techniky nesplní Vaše očekávání. Zvažte, zda jste dostatečně samostatná technicky /obsluha intrawebu a FB/ a také pohybově. Videokurzy obecně počítají s přiměřenou mírou sebeorganizovanosti a se základními pohybovými návyky. 
 • Chtěla bych kurz pro maminku, kamarádku.
  Maminka /kamarádka/ se musí přihlásit sama a sama souhlasit s obchodními podmínkami kurzu. Přístupové údaje jí přijdou na její email a budou pouze pro ni. Technicky Vám můžeme dát DÁRKOVÝ POUKAZ, ale stejně se bude muset registrovat uživatelka kurzu sama.

Mohlo by Vám pomoci Medilady

Eshop s Medilady najdete v uzavřené FB skupině zakoupeného videokurzu  Je to v suchu.

Ještě na tom nejste tak, abyste to vzdala!

Zvládlo to již více než 1000 žen našich živých kurzů,

zvládnete to taky! Kdy? Teď!

Slevový kód: PREDPRODEJVIDEOKURZ - do půlnoci 3. září je kurzovné sníženo o 30% z ceny

Objednávka videokurzu
Je to v suchu - prevence úniku moči

doma jej máte ihned po připsání platby na náš účet

Objednat - zaplatit - a jste tam :-)

 • fakturu zaplaťte a po připsání platby na náš účet Vám přijdou automaticky přihlašovací údaje do uzavřené členské sekce na tomto webu Školy pánevního dna.cz
 • ve stejný čas Vám dorazí také potvrzení o zaplacení a řádný daňový doklad /ostrá faktura/
 • email s heslem vstupu si pečlivě uschovejte! stejně jako odkaz na přihlašovací stránku
 • pokud jste u nás již vedená v některé ze starších členských sekcí /videokurzu/, budete si mezi nimi pohodlně přepínat v navigaci členských sekcí v zápatí stránky, vy již nemusíte dělat prvotní registraci, nadále se opakovaně přihlašujete svou obvyklou cestou z obvyklé webové stránky
 • nové ženy se neprve registrují a poté opakovaně přihlašují /je to stejné jako u kteréhokoliv Eshopu, nebo on-line prodeje jízdenek a podobně :-)/ nejdřív prvotní REGISTRACE, poté opakované PŘIHLAŠOVÁNÍ
  /zůstat přihlášená trvale Vám nedoporučujeme z důvodu nedostatečné ochrany videí před zcizením k níž jste se souhlasem s obchodními podmínkami zavázala/
 • až budete uvnitř svého videokurzu, již půjdete krok po kroku dle doporučení uvnitř /připojíte se k uzavřené FB skupině, budete si užívat svých videí a dělat pokroky ve své vlastní cestě k Vašemu pánevnímu dnu :-)

Z obchodních podmínek vybíráme

 • kurz je pouze pro fyzicky a duševně zdravé a svébytné ženy, které jej absolvují z vlastního rozhodnutí a na vlastní zodpovědnost
 • o jeho vhodnosti se poraďte se svým lékařem/psychoterapeutem
 • Škola pánevnío dna s.r.o. nenese zodpovědnost za následky jeho nesprávného použit
 • videokurz není vhodný pro těhotné ženy a zejména pro ženy v procesu IVF a IVN, psychiatricky léčené
 • videokurz není náhradou lékařské péče ano psychoterapie, je PREVENCÍ a SEKUNDÁRNÍ PREVENCÍ

Pro koho tento videokurz určený není

 • pro odbornou veřejnost, cvičitelky, trenérky ani expertky na pánevní dno :-)
 • není určen k okopírování /kurz je autorské dílo/
 • na znalostech a technikách z kurzu je zakázáno komerčně vydělávat
 • kurz je určen pro laické ženy, které jej chtějí pro svou vlastní potřebu

tel: 608 637 250

Darja Janíčková - asistentka a produkční Školy pánevního dna, přihlášky na kurzy Renaty Sahani, platby, nabídky spolupráce, pronájmy prostor
Zeptejte se mě. Po - Pá 10:00 - 15:30h