608 637 250

Je to v suchu

7 denní videokurz

2.700Kč

Cvičení - informace - poradna - pomůcky,
 řešení a úspěch!

 • 11 hlavních videí o délce cca 20min - nabitý videokurz pro Vás
  Teorie, cvičení a doporučení k tematu úniku moči, prolapsům a hyperaktivnímu močovému měchýři. Videa pro tento kurz jsou opravdu obsažná a jejich zaváděcí cena nepotrvá již dlouho. Začněte, nečekejte ... a odměnou Vám bude dobrý pocit, že jste to nenechala zajít až příliš daleko.
 • Začnete kdy chcete a jdete si svým vlastním tempem
  Někdy je těžké se přizpůsobit rytmu skupiny. Můžete si udělat svůj vlastní režim, dát si pauzu, anebo naopak naposlouchat všechna videa najednou :-). Videa máte k dispozici min. 1 kalendářní rok. Ve FB skupině můžete zůstat minimálně 3 měsíce.
 • Živé on-line vysílání v uzavřené FB skupině /v přípravě!/
  Každý týden se společně potkáme, uslyšíme a uvidíme v přímém přenosu, provedu vás cvičeními a technikami naživo s možností dotazů a reakcí na dané téma.
 • Sdílení ve FB kruhu stejně naladěných žen
  FB prostředí je místem, které nám nahradí živý kruh. Dávám do skuipiny typy a motivační posty k tématu. Vy se můžete, ale nemusíte zapojit také.
 • Je to v suchu
  Je? 🙂 Pokud není, tak pojďte se připojit dokud můžete. Maminky po porodu, seniorky, ženy v menopauze. Tady si na tabu nehrajeme. Tento problém má větší procento žen, než které to řeknou nahlas.

O čem to je?

O Vás,
o Vašem pánevním dnu a tzv. kontinenci /udržení moči/. Pojďme o tomto tabu mluvit. My můžeme, jsme Škola pánevního dna. A Vás do toho zveme také. Pojďte se naučit ty správné cviky, které opravdu pomohou. Kdo se má v těch typech inkontinence vyznat, že? Porozumět tomu, co je pro který typ vhodné řešení? Pomůžeme Vám s tím. Cvičení je vždy metoda první volby. Cvičit je třeba také pokud zvolíte operační řešení Vašich potíží, takže nic neztratíte, naopak. Získáte. Získáte sebevědomí a kontrolu nad všemi těmi nepříjemnými příhodami, které vás provází možná již déle. Kapky v kalhotkách, kýchání se skříženýma nohama ... A pojďme si rovnou říct, že jsou častější, než si myslíme. A to i mezi ženami v našem blízkém okolí. Kdo by o tom mluvil? Sociální problém se tak mísí se zdravotním a najít vhodné řešení může být pro laika velmi těžké. Googlovat cviky jste asi již zkusila. Brožuru jste dostala ... Není jednoduché své pánevní dno správně najít. Jen pozor! Špatně prováděné cvičení může dokonce naše potíže ještě zhoršit. 

Proč operovat když můžeme cvičit? Samozřejmě každé tělo má své limity a někdy dáme západní medicíně možnost nám svými moderními postupy pomoci. Operaci tzv. pásky, nebo mřížky nám doporučí zkušený urogynekolog, jehož návštěvu Vám rozhodně doporučujeme. Stejně jako jeho/její souhlas se zahájením cvičení podle tohoto videokurzu. 

Fyzioterapie pánevního dna - zdravotní cvičení

 • vysvětlíme Vám rozdíly stresové inkontinence a hyperaktivního měchýře
 • doporučíme Vám vhodné postupy pro Váš typ úniku, věk, fyzickou kondici a životní styl
 • starší žena se sedavým povoláním bude potřebovat jiný přístup než mladá maminka se třemi dětmi, zahradou a velkým domem věčně v poklusu :-), každá jsme jiná a každé z nás vyhovuje jiný přístup, slyšíme na jinou motivaci a řešíme jiné doprovodné téma
 • tento 7 denní program vás provede a také udrží na Vaší cestě k výsledkům

Psychosomatika úniku moči

Jaké to je "neudržet", muset vydržet, zadržet anebo úplně pustit? Je to Vaše téma? Objevuje se Vám i v jiných oblastech života, než při úniku moči? Pokud budete chtít, můžete se na své potíže podívat i z tohoto úhlu pohledu. V našem těle se nic neděje náhodou a tak se vypravíme do naší první "nehody" a jejich okolností. Kdy to bylo? Byla jste sama? Nebo na veřejnosti? Jak jste se cítila? Co následovalo potom? Práci s emocemi při úniku moči považuji za součást návratu ke zdraví. Budeme cvičit tzv. bioenergetocké cvičení pánve a naučíme se techniky udržení v energetické rovině. Všechny tato cvičení a techniky jsou nepovinné a mohou i nemusí se stát součástí pochopení Vaší inkontinence.

Dalším tématem spojeným s vyměšováním, je čištění jako takové. Moč jako symbol vody, emocí, vztahů. I sem se společně můžeme, ale nemusíme ponořit. Inspirovat se v celistvém pohledu ovšem velmi doporučuji.
V uzavřené FB skupině Je to v suchu Vás budou čekat na toto téma malá emočně laděná cvičení, vizualizace i meditace.

Léky ano/ne? A co nějaké bylinky?

Někdy je třeba si nechat na přechodnou dobu pomoct postupy západní medicíny. Ve FB skupině probereme Vaše zkušennosti s výživovými doplňky z lékárny, s léky i moderními zákroky "omlazení laserem" a podobně. Každá máte svůj názor, svůj pohled a v našem videokurzu preferujeme zdravý rozum a hlavně jedna druhou sebe navzájem. Víme, že se často s únikem moči pojí záněty močových cest. I zde dostanete inspiraci a rady a to od našeho spřáteleného urologa MUDr. Jiřiho Musila ze společnosti UroGyn >>

S plenkou na rande! To raději vůbec?

Únik moči je z velké míry problém také sociální a jestli patříte také mezi ženy, které si plánují trasu svých pochůzek ve městě podle veřejných toalet, tak to je už nejvyšší  čas to řešit! Zlehčování a odkládání celé situace nám nepomůže a tak je možná právě teď s blížícím se létem dobrá příležitost s tím něco udělat. Dovolená, relaxace na chalupě a pomalejší pracovní tempo k tomu přímo nahrávají. Inkontinenční vložky budete moci opět nechávat doma a můžete se znovu cítit sebevědomě a jistě. S dětmi to bude na trampolíně opět legrace a letní rande bez vložky! 🙂 No? Lístky do kina zase doprostřed, ne na kraj a tu oblíbenou bílou sukni ze skříně ven! 
Neměla byste chuť vyzkoušet některou ze zdravotních pomůcek na zmírnění potíží s udržením moči? 

Kdo vás bude provázet?

Renata Sahani /54 let/. Jsem fyzioterapeutka, která světe div se také kdysi nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno! Stahovala jsem všechno, co jsem "tam dole" našla :-). Ale výsledky nepřicházely. A tak jsem se začala vzdělávat dál a hlouběji. Nyní mám po 13 letech praxe a sbírání zkušenností svou školu - Školu pánevního dna s vlastní metodu cvičení. Kurzy Tajemství pánevního dna pohledem západu i východu jsem provedla bezmála 5000 spokojených žen a v Metodě 3x3 si školím své vlastní lektorky. Je jich aktivních přibližně 100 a vedou kurzy po celé ČR a SR. Provedu Vás osvědčenými, cviky a technikami, podpořím v motivaci cvičit a uspět. Naučím Vás zdravotní cvičení pánevního dna. Tento videokurz Je to v suchu budete doporučovat svým kamarádkám, protože pomáhá. 

Moje vzdělání: Fyzioterapie a další postgraduální kurzy pánevního dna /kurz v Rehaspringu u paní Ingrid Špringrové Palaščákové, Ostravský koncept, PhDr. Petra Vondrašová, PhD., MUDr. Otčenášek a další /.
Sama jsem kdysi zažila poporodní únik moči /díky cerkláži jsem byla ke konci těhotenství 3 měsíce téměř ležící/ a vím, co jsou potíže díky hormonálním změnám v menopaouze. /54 let/. Ano, je nepříjemné si tyto potíže přiznat a začít řešit, vše se tak dobře odkládá!? Ale nestojí to za to. Proč se nechat operovat, když můžeme cvičit? Více o mě >>

 

Proč se nechat operovat,
když můžeme cvičit?!

Obsah videí s Renatou Sahani

Svá videa dostáváte všechna najednou. Každý den má samostatnou přehlednou webovou stránku.
Celkem 273minut - 4,5h obsahu pro pomoc s únikem moči/

     1. DEN - videa č. 02 + 03 Anatomie a funkce pánevního dna /25min/ + Přípravná cvičení /21min/
     2. DEN - videa č. 05 + 09 Cvičení přes 3  vrstvy pánevního dna a jejich propojemí /37min/ + Tři typy úniku moči /18min/
     3. DEN - videa č. 04 + 07 Nácvik relaxace pánevního dna /15min/  + Kalhotkový dech, propojení dýchací bránice /24min/
     4. DEN - videa č. 06 + 12 Používání pánevního dna ve všedním dni /23min/ + Zásady cvičení a vedlejší účinky /11min/
     5. DEN -  video č. 08 Pokročilé cvičení pánevního dna, zásobník cviků na doma /18min/
     6. DEN - video č. 25 Zásobník dalších cviků /31min/
     7. DEN - video č. 27 Zdravotní pomůcky a erotické hračky jako dočasná pomoc při úniku moči /29min/

Proč se nám to vůbec děje?

Proč pánevní dno a svěrače neplní svoji správnou funkci a my máme občas mokro v kalhotkách?
Na vině je údajně naše "bílá rasa" a DNA, která k tomu prostě inklinuje více než rasa žlutá, či černá. Afričanky se prý mají :-). Ale já vidím jako fyzioterapeutka velkou spíš velkou potíž v našem životním stylu, nedostatku pohybu, anebo naopak velké přetížení /vrcholový sport, mateřská/. Máme oslabený hluboký stabilizační systém. Nepřítelem je obezita, kouření, zvedání těžkých břemen v zaměstnání. Nástřih hráze anebo ne hladký porod dávají našemu pánevnímu dnu také svou lekci. Doporučení k péči o jizvu dostanete uvnitř uzavřené FB skupiny. 

To je jen pro ty mladé / staré

Ne. Cvičení pánevního dna je pro každou z nás. Každý věk má to své ... Mladé maminky po porodu znají poporodní únik moči. Zralé ženy mají pokles pánevního dna díky snížené hladině ženských hormonů
Cvičení bychom měly konec konců umět i preventivně! Jako součást péče o své tělo a zdravého životního stylu. 

Jste velbloudice? Nebo čůráte preventivně?

I naše vyměšování má svá pravidla a svůj zdravý průběh. Neměly bychom chodit často, ale ani moc málo a také rozhodně nezadržovat nucení na močení déle než je nezbytně nutné. Nejsme přeci velbloudice! :-). Že se dá močový měchýř vyprázdnit " do zásoby", předem, zrovna když jdeme ven? To je přeci taky logický nesmysl. Stejně jako posilování pánevního dna přerušováním čůrání. Nejsme v minulém století! Fyzioterapie je dnes již mnohem dál. Pojďme si všechny tyto Mýty a omyly okolo močové inkontinence v našem videokurzu Je to v suchu vysvětlit, objasnit a hlavně najít řešení nová, užitečná a funkční. Změňte své návyky. 

Pro koho je tento videokurz vhodný

 • pro ženy zdravé jako prevence a součást zdravého životního stylu
 • pro ženy s již vzniklými potížemi pánevního dna /pokles, prolaps, únik moči/
 • pro ženy od prvního porodu do 80 let /předporodní únik moči je opravdu vzácný/
 • pro ženy zvyklé cvičit, ale také ty pohybově nepolíbené 🙂

Co se v něm naučíte

 • vysvětlím vám anatomii a správnou funkci pánevního dna 
 • naučim vás jednoduché cviky 
 • dozvíte se informace o 3 typech močové inkontinence /úniku moči/

S čím vám může videokurz pomoci

 • se začínajícím únikem moči /močovou inkontinencí/
 • s poklesem dělohy
 • s prolapsem dělohy, přední, nebo zadní stěny poševní
 • s povoleným pánevním dnem po porodu, či v menopauze

Co když nebudu cviku rozumět?

Videa jsou jasná a srozumitelná. Točila jsem je s letitou praxí vedení živých kurzů. Mám zkušenost kde se dělají chyby. Cviky jsou zvoleny tak, aby byly co nejjednodužší, ale účinné. Pokud byste přeci jen něčemu nerozuměla, 
v uzavřené FB skupině spolužaček kurzu odpovídám na dotazy v četu i 1x týdně na živo ve videoporadně.
/nemáte-li FB, rozumím, ale v tomto případě by jste šidila sama sebe/.

Jak výuka probíhá

 • na videa kurz se díváte sama v pohodlí svého domova
 • potřebujete k tomu mobil, tablet, nebo notebook /počítač/ s průměrně rychlým internetem
 • v uzavřené FB skupině vysíláme poradnu NAŽIVO a streem NAŽIVO
  /pro vás nepovinné/

Jak to vypadá uvnitř?

 

Test typu úniku moči

Test je pouze a jen orientační. jeho účelem je osvěta, nikoliv přesná diagnostika. Tu musí udělat rozhodně vždy Váše ošetřující lékařka/lékař. Test byl vytvořen laickým jazykem a pro lepší pochopení  problematiky laickou veřejností. Cílem je informovanost a motivace k iniciativně své potíže řešit.
Renata Sahani

Mám močovou inkontinenci stresovou?

0 Komentářů

Mám močovou inkontinenci urgentní?

0 Komentářů

Video o 3 typech úniku moči

0 Komentářů

Znovu do testu

V e-mailu máte heslo pro opakované příhlášení

Jak si svá videa přehraju?

Stanete se členkou tzv. členské sekce

 • po zaplacení objednávky dostanete přístupy do tzv. členské sekce /neveřejným stránkám toho webu/, kde jsou videa uložená a stále pro Vás dostupná, můžete se knim kdykoliv i zpětně vracet
 • budete se tam hlásit přes Váš osobní email a heslo, které si zapamatujete
 • videa můžete sledovat na počítači, mobilu, tabletu, nebo notebooku 
 • budete potřebovat průměrně rychlé internetové připojení
 • k videokurzu máte přístup minimálně 1 kalendářní rok, do podpůrné FB skupiny 3 měsíce

Kdy dostanu první lekci?

 • Ihned po zakoupení videokurzu. Od okamžiku, kdy se Vaše platba připíše na našem účtu. U platby kartou přes platební bránu je to ihned, u převodu z účtu na účet 1 - 2 pracovní dny podle banky. Pokud máte také Fio banku, platbu dostaneme ihned včetně svátků a systém Vám také hned pošle přihlašovací údaje do členské sekce s videi. Po té dostanete své lekce každou další neděli ráno dle harmonogramu týdnů. Všechny lekce dostanete najednou. 
Kurzy Školy pánevního dna nejsou léčbou ani terapií. Jsou prevencí a sekundární prevencí (brání znovu navrácení vyléčených potíží). O vhodnosti kurzu se informujte u svého ošetřujícího lékaře.  Kurz je veden v rámci body and mind cvičebních aktivit a jako seberozvojový a sebepoznávací seminář.

Reference

Proč mi tohle nikdo neřekl dřív? Mám za sebou pásku a nepomohla mi. Nikdy jsem necvičila a ani mi to nikdo nedoporučil. Tak to jsem naštvaná, ale díky, že alespoň dnes. Mám zase naději a docela se těším až začnu pořádně cvičit.
Pavlína65let, zahrádka a důchod 🙂
Malá se narodila rychle a po porodu to byla opravdu katastrofa! Sexuální život? O tom nebyla ani reč. Únik moči trval měsíce. Až teď mám čas se dát do pořádku, ale stejně to vidím s malou za zády bledě. Zkusím všechno. Chceme druhé, tak se chci dát do pořádku.
Evka, 33 letmateřská
Tak tohle by se mělo učit povinně. Jakto že to neví moje máma a tety? A já myslela, že je to dědičné. Dědičné je asi věci neřešit a odkládat.
41 let,Milena

FAQ nejčastější dotazy

Mám si koupit tento kurz? Nebo Tajemství I.?

Zde není emoční a energetická rovina. Takže pokud jste žena fandící spíše západní medicíně /fyzioterapii/ a nechcete se svými emocemi zabývat, je kurz právě pro Vás.

Tuším u sebe význam emočních souvislostí.

Zakupte si videokurz Tajemství I. a najdete v něm vše, co tady a ještě něco navíc.

Řešíte únik moči také na prezenčním živém kurzu

Ano. Je to jeden z nejčastějších důvodů návštěvy kurzu.

Objednat, zaplatit a jste tam

Objednávka