Vůně v ženském lůně aneb spirituální aromaléčení ženy

Jestli nám dal Stvořitel, Bůh, Vesmír, Zdroj života či Matka Příroda opravdu nějakou účinnou a zároveň příjemnou pomoc pro léčení bolestí těla, srdce i duše, pak to jsou léčivé vůně rostlin.

Dovoluji si sdílet své zkušenosti s aromaterapií vybrané k tématu Tajemství ženského pánevního dna.

Pánevní dno je místo, kde jsme byli všichni před zrozením na Zemi a byli jsme tu docela dlouhých 9 měsíců. Společně s matkou jsme prožívali vše, co ona. Její radost i smutek, hněv i strach, její obavy i důvěru, její klid i spěch, její den i noc, její pocity od rána do večera, každou vteřinu našeho společného života skrze jeden dech. To v nás zanechává určitý energetický otisk po celý život. Ten se našimi životními příběhy a zkušenostmi může násobit, ale i umenšovat až úplně rozpustit. Pozitivní otisky jako radost, soulad se svým tělem, soulad s partnerem, důvěra v sebe i v život nás na vlastní životní cestě podporují. Ostatní se ukazují jako zrcadlo v různých životních situacích, jako nevysvětlitelný strach, obavy, nejistotu, pocity viny, vzteku, smutek…Je na nás, abychom je přijali jako výzvu k očištění ve svém životě. Chce to odvahu, ale nemusíme být na na“ to“ sami. I když nám nikdo zvenčí nemůže s naprostou určitostí říci, co vlastně máme vyčistit ani jak svélo těla a život uvolnit, můžeme se nechat inspirovat zkušenostmi předků, požádat o radu odborníky a důvěřovat své intuici a tělu. Je na nás, jak se k sebeléčení odhodláme a co nebo koho si k němu přizveme za pomoc.

Moje osobní medicína je více než dvacet let aromaterapie.

Pomáhá nejen mě, ale i mým klientkám naprosto ojediněle a neomylně. Náš čich je ten, kdo vybírá esenciální lék pro tělo i duši, naše krev jej přijímá a roznáší po těle. Naše tělo, mysl i emoce reagují již během 20 ti minut. Jsme – li se správně vybranou a používanou aromaesencí nebo jejich směsí v láskyplném spojení pravidelně a delší dobu, uvolňují se a zároveň léčí nejrůznější bloky v těle, mysli i srdci. Vybíráme si buď sami intuitivně nebo si necháme poradit aromaterapeutem. Dávkování volíme podle potřeby a vnímáním svých následujících pocitů. Buď nám esence stále voní a my jí potřebujeme nebo již nevoní a my si máme dát pauzu na zpracování uvolněného nebo jsme již vyléčeni. Pánevní dno se všemi svaly, proměnlivou energií díky ženskému cyklu, emocím, ale i sexuálním touhám a prožitkům v těle ženy, může mít velmi rozmanité potřeby léčení. Z velké škály možností, jak aromaterapii využít pro své pánevní dno, se nám nabízí

„ Malá voňavá cestu“ k jeho uzdravení.

Dovolíte-li, provedu vás. Žena se vlivem potíží v pánevním dnu rozhodne ke změně svého životního stylu. Je to důležité období, kdy potřebuje podpořit a vytvořit most mezi minulostí a budoucností.

Ideálním pomocníkem léčitelem, známým již ve starém Egyptě, je transformační aromaesence Cypřiše. Strom, ze kterého je esence získávána, bývá dodnes vysazován na pohřebištích a hřbitovech jako symbol smutku a útěchy. Kromě transformačních účinků posiluje nervy, oživuje a reguluje krevní oběh, tonizuje žíly, léčí hemoroidy. Je jedním z hlavních esenciálních olejů při menstruačních potížích jak dysmenoree i menoragii a PMS. Ideální jsou masáže, obklady a sedací koupele. Jemné relaxační působení Cypřiše pomáhá vyrovnat se a přijmout i těžkou změnu – vnitřní i vnější a „vystoupit“ ze začarovaného kruhu. Sebedůvěru a iniciativu v tomto procesu přichází podpořit

Zázvor se svojí silnou tonizující energií nejen pro zažívání, ale i imunitní systém, Ledviny, Plíce a Srdce. Ulevuje od bolestí v zádech, často spojených se svalovou únavou a oslabenou energií Ledvin. Zázvor pozvedá životní oheň ve všech oblastech i v sexualitě, kde může mít žena v transformaci stav „odlivu“ a z toho až deprese. Podporuje vůli, obnovuje radost z úspěchu. Ideální kromě kořenění zázvorem v kuchyni jsou i masáže a obklady. Při těchto změnách bývá hodně nepořádku.

Osvědčeným „ úklidovým „ pomocníkem léčitelem je aromaesence Citronu. Detoxikuje tělo i mysl. Působí na plísně, bakterie, viry, záněty, podporuje lymfu. Tato očista prochází přes pánevní dno ženy a odnáší skrze moč, stolici, menstruační krev i dočasné poševní výtoky vše, co má být vyčištěno. Pomáhá i při bolesti hlavy, když toxiny nejsou ještě odplaveny.

Citron čistí i mysl a společně s aromaesencí Grapefruitu uvolňuje napětí, frustraci a psychologické horko v těle i v životě. Vhodné jsou rozprašovače, masáže, koupele. Po někdy bolestném úklidu se pánevnímu dnu bude velmi příjemně relaxovat s léčitelkou Levandulí a Meduňkou.

Levandule již v dávnověku byla doporučována na „smutek v hrudi“ a také na „ udržování čistého charakteru“. Uvolňuje nervové napětí, snižuje krevní tlak, uklidňuje srdce, přináší spánek. Zároveň má analgetické a protikřečové účinky, které můžeme využít při předmenstruačním napětí a bolestech i celkové svalové ztuhlosti. Jemné antiinfekční působení je prospěšné při genitourinárních potížích. Levandule dokáže odstranit i pocity traumatu, bránící sebevyjádření. Dodává odvahu ke zdokonalení individuálního Já. Provonět svůj život Levandulí a nechat se opečovat její láskyplnou vůní je pro každou ženu velmi příjemné častými koupelemi nebo masážemi.

O Meduňce napsal arabský lékař Avicena , že „ rozveseluje srdce a posiluje vitalitu ducha“. Paralelsus jí nazýval „ elixírem života“. Já jí cítím hlavně jako harmonizační, s velmi jemnou silou vhodnou pro citlivé, křehké ženy, potlačující svoje pocity ublížení a vzteku. Meduňka léčící emocionální bolesti „vnitřního dětství“, nechává vyrůst křehkou dívku v silnou ženu.

Sebevědomí do nového života a radost do vyčištěného a uvolněného pánevního dna pak může přinést posvátná Rozmarýna. Působí jako skvělé tonikum tělesné energie i svalů. Silně prokrvuje, zahřívá studené končetiny, zvyšuje krevní tlak. V porodnictví se zve na pomoc v první době porodní. Rozmarýna je tradičně považována za rozveselující bylinu, ovládanou Sluncem. Necháme-li jí vstoupit do života, prostřednictvím masáží, koupelí, rozprašovačů, budeme silné, radostné, oblíbené a stále mladé. Přirozená plodnost a spokojená sexualita ženy může být aromaesencemi velmi dobře podporována.

Jednou z mých oblíbených vonných pomocnic je Pelargonie. Jako tonikum energie Sleziny je vhodná na neplodnost, menopauzu. Posiluje krevní oběh a působí tak blahodárně i na hormonální vyrovnanost. Do partnerského vztahu se svým vyváženým jin jang principem vnáší pocit rovnováhy a pohody. Je ovládána Venuší, bohyní Lásky. To je dost důvodů, proč jí za důvěrnou přítelkyni.

A kdy dopřát lůnu královskou léčitelku Růži? V malém množství kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv na odstranění bolestných vztahových pocitů, podporu sebelásky, smyslnosti,

pro krásnou erotiku, oslavu mateřství, při vzdávání úctě svému ŽENSTVÍ…

Vlaďka NAUŠOVÁ, akreditovaná lektorka Školy pánevního dna

Komentáře