Škola pánevního dna - Metoda 3x3
Pánev jako nádoba z kostí na ochranu orgánů malé pánve. Vesměs vnímána v našem zdravotnictví jako souhrn kostí, svalů a orgánů. Dle oboru.
Jenže kdo vidí kosti a svaly, málokdy vidí také orgány a kdo vidí orgány, nezajímá ho funkce svalů, vazya fascie.
Proč vlastně bolí?
Paní! Nic tam nemáte!
Ale mám … Mám tam bolest, říkají často ženy, které běhají z ordinace do ordinace, z vyšetření na vyšetření, ale konce to nebere.
Rukavice, CT, RTG …
Pláč ženy, která se vnímá jako nepřijatá, nespojená sama se sebou. Neví, kde je její střed, místo její síly. Není to chyba lékaře!
Jak dlouho ještě budeme svou pánev vnímat jako tabu? Místo svého studu?
Bolet a nefungovat může velká spousta věcí, od ženských orgánů /vaječníky, děloha, pochva/, močový měchýř, zablokovaný SI kloub, kostrč po úrazu, vazy po porodu … a samozřejmě nefunkční pánevní dno.
Je to bolest vždy objektivní?
Nebolí ženu více její vztah k sobě nebo to, co dovolila druhým?
Jak se daří pánvi, kterou sama žena nemá ráda? Stydí se za ni a nebere na ni ohled? Nebo o kterou se přehnaně bojí? Ze které si udělala životní téma „potížistky! co má „věčně záněty močáku“.
Nebohá pánev. Jak k tomu přijde? 🙂
Být tak vyčleněná, vyhoštěná někam do čekárny a na co vlastně …? Tak ještě Vás pošlu na sono, třeba se něco najde. Brusinky, detox, bezlepková dieta, fuj paraziti, čištění a čištění. Někdy mám pocit, že jsou ženy na kurzech přečištěné. Čištění čeho od čeho?
Pánev je zdroj, živel, příliv energie, šťavnatost, hravost a hlavně opravdu není! sterilní. Nepatří tak často do rukou lékařů, ale do rukou žen samotných. Svědčí jí uznání, něha, doteky, sebeláska a sex s partnerem.
Téma pánve je také „ušpinit se životem“. Být občas na dně a zase se od něj odrazit … nebýt jen dokonalá a na 100 % vyčištěná, po všech směrech „odblokovaná“ 🙂 a sterilní.
Vyrukovat na světlo se svými stíny, temnými stránkami a otevřít tak svůj potenciál naplno. Přijmout se se vším co jsme my. A my nejme sterilní!
Tak pojďme s jarem svou pánev nechat sedět na louce beze strachu z prochladnutí, vykoupat se v rybníce beze strachu z výtoků, užít si sex beze strachu z čeho, ženy … ?
Fyzioterapeutky! Porodní asistentky a duly.
Taky máte podobný pohled na ženské zdraví? Zejména na potíže s únikem moči, poklesem pánevního dna, prolapsy dělohy, ženskou funkční sterilitu …
V ordinacích fyzioterapie ženy stráví mnohem více času, než v ordinacích specializovaných lékařů a tak můžeme ovlivnít opravdu mnohé. Podpořit pacientku /klientku/ na její cestě k sobě sama … Pomoct jí si vzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou a něco začít dělat. Začít to řešit. Začít se pomalu měnit …
Cvičení pánevního dna patří k modernímu životnímu stylu ženy a celistvý pohled na zdraví a nemoc již snad již taktéž.
S Metodou 3×3 se můžete seznámit na speciálním 4denním kurzu pro fyzioterapeutky.
Dozvíte se informace také pro sebe, pro své vlastní zdraví.
Propojíme pánevní dno z pohledu těla, emocí a energie.
Velmi bych si přála, aby z našeho sestkání vzešla také volně navazující pracovní skupina pro podporu Metody 3×3 do zdravotnictví /školství/.
Renata Sahani
Zakladatelka Školy pánevního dna a autorka Metody 3x3. Fyzioterapeutka, která světe div se nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno. Mám 3letý psychoterapeutický výcvik v biosyntéze. Jsem milovnice jógy, Indie a Inda :-). Pánevnímu dnu se věnuje již 17 let a za tu dobu jsem svými kurzy provedla přes 6000 spokojených žen. Vyškolila více než 300 lektorek, které předávají Metodu 3x3 po celé ČR i SR a dokonce i v zahraničí.
"Přeji si přispět ke všeobecné osvětě ohledně cvičení pánevního dna a pohled na něj obohatit o emoční a energetický rozměr. Své poslání vnímám v prevenci, jehož je tento nový blog součástí. Přeji všem ženám, aby dříve, než dostanou informaci o operaci, vždy dostaly informaci o vhodném cvičení. O Škole pánevního dna, která by měla být pro nás ženy tou základní",
říká Renata Sahani.