Škola pánevního dna - Metoda 3x3

Fitness vs pánevní dno…

Je krásné ráno a začíná nám zase jeden z kurzů Tajemství ženského pánevního dna. Na kurz vyrazila také mladá maminka Eva, která byla tak nedočkavá, že přišla i s malou 3měsíční holčičkou, kterou v průběhu dne ve spolupráci s hlídacím tatínkem kojila.

Pánevní dno teniskami neporazíte

Eva měla ten den opravdu našlápnuto. Cvičební úbor na fitness, tenisky, poznámkový blok na nové informace, rozhodnutá se svými poporodními potížemi zacvičit ve všech významech slova.
Kurz běžel jako vždy pozvolna, od prvního procítění pánevního dna, přes teoretické informace o jeho svalech a významu v těle, pak přišla první jemná cvičení. 

Ženy se skupině se začaly pozvolna uvolňovat, jen paní Eva byla stále stažená a později až netrpělivá, že své pánevní dno zkrátka necítí a neví … 

1:0 pro pánevní dno

“Jak poznám, že cvičím správně? Jak vím, že to, co stahuju jsou opravdu svaly pánevního dna? A kdy už začneme fakt pořádně cvičit?” ptá se nedočkavě.

Po několika minutách to vzdává a vyzouvá se ze sportovních tenisek, začíná chápat, že kurz bude o něčem jiném, než je výkon a síla … Soucitně se zaposlouchá do pláče jedné z žen a začíná sdílet, že i jí se děje něco podobného. Také má v poševním vchodu malou bouličku a vlastně na večer, když je unavená i dost velkou … hlavně, aby si ničeho nevšimnul manžel! 

Střídavě se tak trochu rozčiluje, že stále neděláme ty zázračné cviky na nejlépe okamžitou nápravu svého stavu, ale zároveň i uvolňuje další střípky ze svého osobního příběhu, který na kurzech slýchám častěji, než bych si přála. 

Co je proplaps, to by měla vědět každá z nás…

Těžký a rychlý porod, velké miminko a po porodu pocit, že snad vše vypadne z těla ven, říkají ale nejen mladé ženy. Také seniorky a ženy středního věku toto nepříjemné překvapení v podobě prolapsu potkává. Proč o tom nikdy o tom nikdy nemluvil, nikdy jsem o tom neslyšela ani od svých kamarádek, asi jsem jediná, myslí si ženy často a stud jim brání své obtíže řešit ….

Tlak na hráz a pohmatem pocit kratší pochvy, děložní čípek sestoupil níž, než by měl.

Únik moči někdy bývá, někdy ne. Zkrátka prolaps. Je to stav, kdy se orgány malé pánve neudrží tam, kde byly před porodem a to díky povoleným až přetrženým děložním vazům, nebo úponům svalů pánevního dna. Nejčastěji je to levator ani /zvedač konečníku/, který při velké zátěži selže a my čteme v lékařské zprávě výraz avulze /utržení/.

Propadnout dolů může močový měchýř, konečník a nejčastěji děloha. Ostatní ženy, které tyto příběhy poslouchají mají údiv v tváři. Aha, tak to měla asi ta naše babička, o tom mluvila teta …

Síla na pánevní dno neplatí

Eva prochází kurzem statečně, ale při vysvětlování prolapsů se už neudrží a pláče. Začíná chápat, že doposud necvičila svaly pánevního dna správně a hlavně začala mít se svým tělem soucit a rozhodla se, že mu dá čas. Šestinedělí totiž netrvá 6 týdnů, ale 6 měsíců ženy! Říkám to na každém kurzu a vždy je úleva v sále evidentní.

Silou své pánevní dno nenajdeme, nevycvičíme a hlavně! Musíme ho správně lokalizovat, abychom ho mohly cvičit. Tady vidíte malou ukázku ze cvičení /videokurzu/, který může mít ještě dnes o 2.000Kč méně. Zadejte slevový kód STENISKAMINE :-).

A co paní Eva?

Po kurzu se Eva dala do cvičení, ale už ne do silového a už vůbec ne úporně. Dala si čas na prožitek, našla si salón na dobrou masáž, začala chodit plavat … 

Nechte se vést i Vy …

S videokurzem Tajemství ženského ženského pánevního dna půjdete krok po kroku od svalů přes péči o emoce a inspiruji Vás také k energetické práci s pánevním dnem, po porodu tolik potřebné. Únavu až vyčerpání můžeme zmírnit právě jemným cvičením PC pumpy, což je vědomé ovládání nejhlubší vrstvy pánevního dna … Zajímavé? Tak na viděnou uvnitř >> :-).

Renata Sahani a Ludmila Magalhaesová

Renata Sahani

Zakladatelka Školy pánevního dna a autorka Metody 3x3. Fyzioterapeutka, která světe div se nevěděla, jak správně cvičit pánevní dno. Mám 3letý psychoterapeutický výcvik v biosyntéze. Jsem milovnice jógy, Indie a Inda :-). Pánevnímu dnu se věnuje již 17 let a za tu dobu jsem svými kurzy provedla přes 6000 spokojených žen. Vyškolila více než 300 lektorek, které předávají Metodu 3x3 po celé ČR i SR a dokonce i v zahraničí.

"Přeji si přispět ke všeobecné osvětě ohledně cvičení pánevního dna a pohled na něj obohatit o emoční a energetický rozměr. Své poslání vnímám v prevenci, jehož je tento nový blog součástí. Přeji všem ženám, aby dříve, než dostanou informaci o operaci, vždy dostaly informaci o vhodném cvičení. O Škole pánevního dna, která by měla být pro nás ženy tou základní",
říká Renata Sahani. 

Komentáře